Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Universiteit Kent en Google kraken Kubus

12 augustus 2010 - 10:31ActueelCloud & InfrastructuurGoogle
Rik Sanders
Rik Sanders

De puzzelkubus van de Hongaar Rubik is in hooguit twintig keer draaien op te lossen. Het theoretische bewijs hiervoor was in 1995 al geleverd en nu is het met computers nagerekend. Onderzoekers van de Universiteit van Kent hebben hiervoor een rekencluster van Google gebruikt.

De kubus, in 1974 uitgevonden door de Hongaarse architect Erno Rubik, was in de jaren tachtig een rage. Bij de kubus is elk zijvlak, bestaande uit drie rijen van elk drie blokjes, in een andere kleur. Elke rij met blokjes valt zowel horizontaal als verticaal te draaien. Het is de kunst om hem vanuit een willekeurige startpositie tot zes vlakken met dezelfde kleur terug te brengen. Er zijn ongeveer 43 miljard beginsituaties van een Rubiks kubus.

De kubus van de Hongaar Rubik was in de jaren tachtig een rage. Tot nog toe zijn meer dan driehonderd miljoen Rubiks kubussen verkocht. Al jarenlang vragen wetenschappers zich af hoe vaak aan de kubus gedraaid moet worden om de oorspronkelijke situatie weer terug te krijgen met op elk vlak negen dezelfde gekleurde hokjes. Er werd gesproken over het Getal van God, omdat alleen God zou weten hoeveel draaiingen er minimaal nodig zijn om de kubuspuzzel op te lossen.

De wetenschappers van de Kent State University in Engeland hebben alle uitgangsposities doorgerekend. Daarvoor wilden ze eerst een supercomputer inschakelen, maar Google bood aan om het rekenwerk op geclusterde computers in hun datacentrum te verrichten. Na deze exercitie is het team van Kent er van overtuigd het raadsel te hebben opgelost. Zie voor hun oplossing onderstaande url.

Meer over

HPC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Supercomputer vestigt nieuw Rubiks Cube-record

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Supercomputer lost Rubiks Cube op in 26 slagen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs