Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

HDS werkt aan grotere naamsbekendheid

20 september 2010 - 11:513 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurHDS

De Japanse dataopslagleverancier Hitachi Data Systems (HDS) wil meer van zijn oplossingen afzetten in het mkb en de middenmarkt. Dat moet gebeuren door een vergroting van de naamsbekendheid en verkoop via business partners. HDS heeft hiervoor onlangs nieuwe werknemers aangetrokken die de partners ondersteunen. Dit zegt HDS-directeur Maarten Paddenburg in gesprek met CRN Nederland.

In de grootzakelijke markt staat HDS al bekend om zijn dataopslagsystemen, de Universal Storage Platform V-series. Onder de naam XP-series worden deze ook verkocht door HP, via een oem-samenwerkingsverband. Al jaren wil het Japanse bedrijf zijn grip op het mkb en de middenmarkt vergroten, onder andere met zijn Adaptable Modular Storage-lijn. Daarvoor heeft de leverancier, die actief is vanuit een kantoor in Amsterdam, vier nieuwe mensen aan genomen. Paddenburg: ‘Zij gaan de partners helpen bij de verkoop van onze oplossingen. Ook moeten zij onze naamsbekendheid vergroten en vraag naar HDS bij eindgebruikers creëren. Het mkb vraagt om dataopslag die goed werkt. Dat geldt overigens niet alleen voor het mkb. Ook grote organisaties, zoals it-afdelingen van kleinere ziekenhuizen, willen geen grote complexe san, maar een midrange storage-omgeving.’

Inmiddels wordt in Nederland voor zeventig procent indirect verkocht via partners en dertig procent direct. Grote tier-1 partners zijn in Nederland onder andere PQR en i3 Groep. Met deze twee partners aast HDS op storage tenders, onder andere van het ministerie van Defensie. Andere resellers worden bediend door de distributeurs Avnet en Green Data Systems (GDS), dat onlangs een nieuwe datacenter opende in Deventer.

Paddenburg ziet dat verticale markten belangrijk zijn voor zijn bedrijf. ‘Dat zijn markten als de telco’s, banken zoals de ING, ziekenhuizen, nutsbedrijven en de overheid. Belangrijke system integrators zijn voor ons Atos en T-Systems’, aldus Paddenburg.

Het bedrijf biedt grote klanten onder andere Storage Economics aan, een methode waarmee organisaties inzicht in de werkelijke opslagbenodigdheden krijgen. Deze nieuwe methode wijkt af van iedere andere roi-tool in de markt en analyseert 33 verschillende kostenposten gerelateerd aan dataopslag. Paddenburg: ‘Dat loopt goed, er is vooral interesse voor Storage Economics bij utility providers. Dat biedt een beter opex-resultaat (operating expenditures, de terugkerende kosten voor een product, systeem of onderneming in twee tot drie jaar tijd, red.). Vanuit capex-perspectief (capital expenditures staat voor de kosten voor ontwikkeling of levering van niet-herbruikbare onderdelen van een product of systeem, red.) zijn we duur, maar op lange termijn bieden onze oplossingen kostenvoordelen. Je moet niet alleen kijken wat een oplossing kost, maar vooral wat hij oplevert.’

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Unilever geeft met Accenture gas op twins, noodpatch Oracle voor Peoplesoft (en meer)

    Contract, partner
    Data & AI

    TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

    ai cyclotron
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Europese netwerktech-alliantie ziet licht, Futureproof Group lijft WSB Solutions in (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Beursgang SpaceX verandert ai‑­land­schap

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs