Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Clouddiensten Unit4 voldoen aan ISO-norm

Hacker
14 oktober 2010 - 15:11ActueelCloud & InfrastructuurISOUnit4
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Bedrijfssoftwareleverancier Unit4 heeft een certificaat ontvangen voor de informatiebeveiliging van de programmatuur die het bedrijf uit Sliedrecht als webdienst aanbiedt. Het gaat om het ISO 27001-certificaat van het British Standards Institute. Die norm specificeert eisen voor het vaststellen, implementeren, uitvoeren, controleren en verbeteren van een gedocumenteerd Information Security Management System (ISMS) voor het afdekken van bedrijfsrisico's.

Unit4 introduceerde in 2009 de dienst Unit4 Hybrid Computing, Dat is een gedeelde vorm van lokaal geïnstalleerde (on-premise), privé en gedeelde software als webdienst. Gebruikers hebben één aanspreekpunt voor de service levels, facturatie, contracten en ondersteuning en er wordt betaald naar het gebruik van de programmatuur.

Het aanbod van software als webdienst is beschikbaar voor zorginformatiesysteem Unit4 Cura, toepassingen voor de accountancysector en financiële tussenpersonen, Coda, software voor financieel management. Daarnaast levert de leverancier allerlei koppelingen tussen de genoemde programma's en standaard kantoortoepassingen als Microsoft Office, Sharepoint en Exchange.

Veel vragen over beveiliging

Jack van der Velde, directeur van het bedrijfsonderdeel Unit4 IT Solutions: 'Er is veel interesse voor onze hybride computing-oplossing, zeker ook door de flexibiliteit in het op- en afschalen van gebruikers en applicaties. We krijgen veel vragen over de veiligheid van data en processen. Organisaties willen terecht de zekerheid dat hun gegevens in goede handen zijn. Vandaar dat we al in het beginstadium hebben besloten om voor de ISO 27001-certificering te gaan.'

Meer over

CertificeringISO

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “Clouddiensten Unit4 voldoen aan ISO-norm”

    1. Mike Chung schreef:
      17 oktober 2010 om 20:41

      ISO 27001 dateert alweer van 2005 en behoeft aanpassing voor een cloudomgeving waarbij sprake is van onder meer multi-tenancy (verdeling van IT-middelen over meerdere afnemende organisaties) en externe dataopslag bij de vendor of eventuele derde partijen. Ook is de rol van het publieke internet waarbij controle op dataverkeer lastiger is in te regelen komt bij ISO 27001 niet aan te pas.

      Het issue is natuurlijk dat er nog geen wijdverbreide standaard is in de markt om de ISO 27001 te vervangen. Er zijn wel (pogingen tot) goede raamwerken, maar geen van die wordt breed in de markt geaccepteerd. Kortom: ISO 27001 is op punten verouderd, maar goede alternatieven zijn er ook nog niet.

      Het is dan ook aan de afnemer om alle certificeringen van de vendor kritisch te bekijken en op waarde te schatten, én natuurlijk verder te kijken naar andere zaken die ook van belang zijn in een cloud zoals financiële gezondheid van de vendor, track-record, gebruik van (open) standaarden en transparantie.

      Mike Chung
      KPMG

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Unit4 introduceert Agresso Wholesale AW 2011

    Computable.nl
    Data & AI

    Topicus ontwikkelt onderwijsportaal voor Unit4

    Euro's, geld, papiergeld, winst (4x3)
    Innovatie & Transformatie

    Unit4 ziet omzet 7 procent stijgen

    Unit 4 Agresso hoofdkantoor Sliedrecht
    Software & Development

    Unit4 wint overnamestrijd om Pools Teta

    Euro's, geld, papiergeld, winst (4x3)
    Software & Development

    Unit4 verhoogt bod in overnamestrijd om Teta

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs