Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Exact verkoopt Colombiaanse dochter

20 oktober 2010 - 11:59ActueelSoftware & DevelopmentExactLongview
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Bedrijfssoftwareleverancier Exact verkoopt zijn belang van zeventig procent in de Colombiaanse erp-leverancier Informatica y Gestion. De Delftse bedrijfssoftwareleverancier ziet onvoldoende synergie tussen de eigen producten en de boekhoudsoftware voor het midden- en kleinbedrijf van die leverancier. Daarop is besloten om het belang in de leverancier, die in 2009 een omzet van ongeveer acht miljoen euro behaalde, van de hand te doen. Het bedrijf blijft wel actief als wederverkoper van Exact-producten in Colombia, Peru en Ecuador.

Volgens Jeroen Bruins Slot, die namens Exact de contacten met investeerders onderhoudt, staat deze transactie op zichzelf en is Exact niet van plan om al zijn meerderheidsbelangen in buitenlandse bedrijven van de hand te doen.

Exact nam in 1998 een belang van zeventig procent bij de Colombiaanse leverancier van boekhoudsoftware. In die tijd kocht het softwarebedrijf uit Delft zich in bij belangrijke lokale spelers om in die buitenlanden marktaandeel te winnen.

‘Die strategie is inmiddels gewijzigd’, licht Bruins Slot toe. Hij zegt dat Exact zoveel mogelijk op eigen kracht wil groeien (autonoom) en de belangen in buitenlandse bedrijven onder de loep neemt. Hij zegt dat Exact zoveel mogelijk de boer op gaat met de eigen producten Globe en Synergy en geen heil ziet in de ondersteuning en doorontwikkeling van producten van een leverancier waarin het bedrijf een meerderheidsbelang heeft maar niet de eigendomsrechten van de producten bezit. Zoals bij het Colombiaanse bedrijf het geval was.

25 jaar
Exact heeft in zijn 25-jarige bedrijfsgeschiedenis belangen genomen in meerdere buitenlandse bedrijven, waaronder Orisoft in Maleisië, het Canadese Longview, en partijen in Spanje, Duitsland en België, waaronder Solid Data.

Meer over

BesturingssystemenSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Kort: Esri simuleert extreem weer, update over de Ai-fabriek, omkoping Coinbase (en nog meer)

    Remko Reinders alegemeen directeur Salesforce Nederland
    AchtergrondData & AI

    Salesforce NL: Technologie ai-agents is volwassen, nu komt het op durf aan

    ActueelOverheid

    Kort: Nieuw screeningsysteem IND, IFS in zee met TomTom, Navara naar BBTG en de grote oversteek voor TMA

    AchtergrondData & AI

    ILT heeft nieuw taxitoezichtsysteem op de rit

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: WBSO populair bij ict-bedrijven, 6 cloudtrends Gartner, EU-alternatief voor CVE-database VS

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs