Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederlandse IT-CEO’s willen niet besparen

21 oktober 2010 - 20:37OpinieCloud & Infrastructuur
ing. Mendel Koerts
ing. Mendel Koerts

In de VS hebben een aantal kopstukken uit de it-industrie bij Obama aangegeven hoe de overheid een biljoen kan besparen in tien jaar tijd. Dat zijn best een boel dollars. Ik lees op het web dat Nederlandse it-ceo’s er niet aan willen om een soortgelijke aanbeveling op te stellen voor Mark Rutte (teruggebracht naar Nederlandse proporties uiteraard). Welnu, bij deze de oproep aan alle lezers en Computable-experts om ideeën te spuien voor efficientieverbetering van de automatisering bij de diverse lagen van de overheid. Hierbij mijn duit in het zakje.

Mijn bijdrage heeft als insteek verlaging van de gemeentelijke lasten. Onlangs stond namelijk in Computable dat gemeentes afhanklijk zijn van dure it-consultants die extern betrokken worden. Daarvan kreeg ik als betaler van behoorlijke gemeentelijke belastingen een wrang gevoel bij. Kan dat nou niet anders?

Een snelle zoektocht op internet leverde mij het beeld op dat iedere gemeente zijn it-zaakjes grotendeels zelf lijkt op te knappen. Hier en daar valt te lezen over samenwerkingsverbanden tussen een handvol gemeentes. Ik lees echter nergens over een landelijk 'Shared Services Center IT voor Gemeenten' noch over verplicht gedeelde informatiesystemen voor alle gemeentelijke overheden (al dan niet in een private cloud). Waarom niet? Het lijkt mij dat er een goede business case voor op te stellen valt…

Natuurlijk: gemeenten zijn uiteraard allemaal uniek, sommige zijn groot en anderen klein, er is geen ‘concern Gemeenten', we hebben gehoord van P-Direkt… Jazeker, dit is een complexe onderneming. Maar laat me een parallel trekken met een multinational die ik goed ken. De onderneming is wereldwijd actief in meer dan dertig landen. Mondiaal zijn de backoffice- en midoffice-processen gestandardiseerd (het lijkt EGEM wel). In alle landen wordt dan wel gebruik gemaakt worden van een centraal gerealiseerde applicatiearchitectuur. De support voor en het onderhoud van dit applicatielandschap ligt bij een partij.

 Hoe is dat gerealiseerd? Een paar belangrijke punten zijn:

– Iedereen zegt 'ja' en doet 'ja'.
– Processtandardisatie waar mogelijk, tenzij…
– Geleidelijke overgang naar centrale informatievoorziening en centrale informatiesystemen.

Uiteraard, nogmaals, de gemeentelijke wereld zal veel complexer in elkaar zitten. Maar gelukkig zijn er bijvoorbeeld business- en ict-architecten om deze compexiteit inzichtelijk en behapbaar te maken. Als een bedrijf opererend op zes continenten iets dergelijks klaarspeelt, waarom zou het dan niet kunnen in een kikkerlandje als het onze? Beginnen bij de back-office.

Meer over

BackofficeEnterprise ArchitectureMidoffice

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    2 reacties op “Nederlandse IT-CEO’s willen niet besparen”

    1. Wouter schreef:
      25 oktober 2010 om 07:25

      “Als een bedrijf opererend op zes continenten iets dergelijks klaarspeelt, waarom zou het dan niet kunnen in een kikkerlandje als het onze?”

      Inkoppertje: omdat bij een bedrijf een duidelijke leiding aanwezig is, terwijl alle gemeentes grotendeels hun eigen baas zijn?

      Overigens ken ik de gemeente-IT niet, maar vwb de informatievoorziening wordt er weldegelijk kennis gebundeld, vaak onder de vlag van de VNG.

      Login om te reageren
    2. Wim Engels schreef:
      18 februari 2011 om 09:06

      Eens met deze stellingname. Discussie wordt vervolgd op http://www.it-simplification.nl en in de LinkedIn-groep ICT Vereenvoudiging.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    ‘UvA moet 1,5 miljoen besparen op ICT’

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    ICT levert Ordina in 2010 forse besparing op

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs