Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Veel werknemers hebben kantoor niet langer nodig’

21 oktober 2010 - 09:523 minuten leestijdActueelCarrièreCisco
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Cisco maakt de resultaten bekend van een internationaal onderzoek onder werknemers en IT-managers. Het onderzoek laat zien dat drie van de vijf werknemers het kantoor niet langer nodig heeft om productief te zijn. Het is zelfs zo dat werknemers een baan waarbij ze de flexibiliteit hebben om op verschillende plekken te werken maar minder verdienen, prefereren boven banen waarbij ze meer verdienen maar minder flexibiliteit hebben.

Michel Schaalje, technisch directeur van Cisco Nederland, meldt in een persbericht: "Het Cisco Connected World Report geeft meer inzicht in de toekomst van de werkplek. Er komt duidelijk uit het onderzoek naar voren dat de wens van medewerkers om mobieler en flexibeler te worden in hun werk- en levensstijl, overal ter wereld heel sterk is. Het is ook duidelijk dat organisaties een IT-infrastructuur moeten omarmen die overal toegankelijk is, om zo concurrentievoordelen te behalen en de tevredenheid van werknemers te verschaft door een Borderless Network-architectuurverhogen. Werknemer willen het liefst altijd en overal productief zijn met elk mogelijk apparaat. Dit biedt volop kansen om de flexibiliteit,, verder te omarmen."

Voornaamste onderzoeksresultaten
Het verlangen naar mobiliteit en flexibiliteit is heel sterk
• Twee van de drie onderzochte werknemers (66 procent) verwacht dat IT hen in staat stelt met elk apparaat, persoonlijk eigendom of van het bedrijf, toegang te krijgen tot bedrijfsnetwerken en informatie, op elk gewenst moment en op elke plek. In de toekomst verwachten werknemers dat het aantal apparaten waarmee ze verbinding kunnen maken met het netwerk, zich verder zal uitbreiden naar minder traditionele apparaten om op te werken, zoals televisies en navigatiesystemen.
• Werknemers vinden flexibiliteit om overal te kunnen werken zo belangrijk dat het invloed heeft op hun bedrijfsloyaliteit (13 procent), de keuze van een baan (12 procent), en hun moraal (9 procent) Ter illustratie: twee van de drie medewerkers wereldwijd (66 procent) geeft aan dat ze een baan met minder salaris, maar met meer flexibiliteit in het gebruik van apparaten, toegang tot sociale media, en mobiliteit prefereren boven een beter betaalde baan zonder deze flexibiliteit.

Kunnen bedrijven tegemoet komen aan de wensen van werknemers?
• Bijna de helft van de IT-respondenten (45 procent) is van mening dat ze er wat betreft beleid en technologie niet op voorbereid zijn meer mobiele werknemers binnen hun bedrijf te ondersteunen. Beveiliging is daarbij het grootste aandachtspunt.

Gedrag van werknemers laat zien dat bedrijfsbeleid en kennisverhoging net zo belangrijk zijn als technologie, als het gaat om beveiliging
• Ongeveer één op de vijf (19 procent) werknemers wereldwijd heeft gezien dat ze vreemden zagen kijken naar hun computerschermen in openbare gelegenheden, terwijl nog eens 19 procent toegaf dat ze er nooit aan denken hun omgeving te controleren.
• Bijna één op de vijf (17 procent) werknemers heeft zijn bedrijfsapparatuur wel eens onbeheerd in het openbaar laten staan.
• Naarmate werknemers flexibeler gaan werken, neemt het risico op gegevensverlies toe. Een op de vier IT-respondenten (26 procent) gaf aan dat het bij een kwart van de nieuwe apparaten die werd uitgegeven aan werknemers in de afgelopen twaalf maanden ging om verloren of gestolen apparatuur.

Over het onderzoek
Het onderzoek werd uitgevoerd in opdracht van Cisco door Insight Express, een Amerikaans onderzoeksbureau. Er namen 2600 werknemers en IT-managers uit dertien landen aan deel. Landen die deelnamen aan het onderzoek waren de Verenigde Staten, Mexico, Brazilië, Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Spanje, Duitsland, Italië, Rusland, India, China, Japan en Australië.

Meer over

DienstenNetwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Drie drijfveren voor versnelling en verandering

    Carrière

    Atos Nederland start reorganisatie met vrijwillige vertrekregeling

    Financiële dienstverlening

    Kort: TMC kiest voor groei met ondernemende techprofessionals, 10 jaar Tikkie (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ciso’s investeren massaal in monitoring door groei botverkeer

    Pim de Witte
    Data & AI

    Nederlands bedrijf trekt 320 miljoen aan voor ruimtelijke ai-modellen

    Data & AI

    Kort: Ai-cloud­spe­lers dagen hy­pers­ca­lers uit, Nearfield haalt re­cord­be­drag op (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs