Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Financiële positie Inter Access blijft fragiel

25 oktober 2010 - 12:02ActueelInnovatie & TransformatieSLTN
Rik Sanders
Rik Sanders

Afgelopen juni heeft Rabo Participaties (Rapar) een aanvullende achtergestelde lening van 2,5 miljoen euro aan Inter Access verstrekt. Dit blijkt uit het net vrijgegeven jaarverslag over 2009. Doel ervan is het versterken van de liquiditeit van de ict-dienstverlener en de verhoging van het garantievermogen. Volgens een raadsman van Rapar, dat begin dit jaar de meerderheid van de aandelen in handen kreeg, is de financiële situatie bij het bedrijf nog steeds zorgelijk.

Raadsman Richard de Haan van Rapar verklaarde vorige week in een zitting bij de Ondernemingskamer, die ex-grootaandeelhouder en oprichter Gerard Willemse had aangevraagd, dat de aanvullende financiering voor Inter Access nodig is, omdat ‘de financiële situatie nog steeds zeer fragiel is.’

Inter Access noteerde in 2009, waarvan het uitgestelde jaarverslag onlangs is uitgekomen, een verlies van 1,3 miljoen euro op een omzet van 121,5 miljoen euro. In 2008 lag de omzet (129,4 miljoen euro) hoger, maar leed het een veell groter verlies (16,2 miljoen euro). 

Extra lening
Inter Access had tot begin dit jaar nog een achtergestelde lening van 10,2 miljoen euro bij Rapar uitstaan, maar was niet in staat deze af te lossen. Dit leidde begin januari 2010 tot een overeenkomst met Rapar, dat reeds een belang van zo’n 30 procent bezat. Via een aandelenemissie, waarbij het aantal aandelen met een factor vijf werd uitgebreid, zette de investeerder een bedrag van zo’n acht miljoen euro van de opeisbare lening om in aandelenkapitaal. Hierdoor kreeg Rapar een meerderheid van de aandelen in handen ten koste van grootaandeelhouder Gerard Willemse. De restvordering van circa 3,9 miljoen euro is omgezet in een achtergestelde lening.

Daar is nu dus in juni een extra achtergestelde lening van 2,5 miljoen euro bijgekomen. De looptijd van de nieuwe lening is tot uiterlijk 31 december 2011 en de rente bedraagt 10 procent per jaar, te voldoen per kwartaal. Inter Access mag van de nieuwe eigenaar op korte termijn op zoek gaan naar een extra kapitaalverstrekker. Voorwaarde is wel dat Rapar zijn positie als meerderheidsaandeelhouder behoudt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs