Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Motorola rolt WiFi uit op strand Scheveningen

03 november 2010 - 20:47ActueelInnovatie & TransformatieMotorola
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Motorola heeft op initiatief van plaatselijke ondernemers een WiFi-netwerk uitgerold op het strand van Scheveningen. Het draadloze netwerk is beschikbaar op de vier kilometer kustlijn die het strand bestrijkt en op de pier. Naast snel internet moet het netwerk aanvullende diensten bieden, zoals toeristische informatie en waarschuwingen over de zee en vermiste kinderen. De dienst, die nu nog gratis beschikbaar is, krijgt vanaf de start van het zomerseizoen 2011 een betaalde variant.

Motorola leverde hardware en advies over de opzet van het netwerk. De draadloze infrastructuur is gebaseerd op point-to-multipoint (PMP) netwerktoegang en het IAP 4300 outdoor mesh access point (AP). Via die apparatuur moeten gebruikers via laptops, pda’s en smartphones contact leggen met het netwerk.

Het netwerk heeft op dit moment een piekbelasting van ongeveer vierhonderd gebruikers en een snelheid van 5 mbps, zegt Michiel Nilsson, die namens het bedrijf WiFives het netwerk beheert. Tot nu toe is die piek nog niet behaald, maar Nilsson zegt op termijn te kunnen uitbreiden.

Initiator achter het project is voorzitter van de vereniging van strandtentexploitanten, Heino Walbroek. Hij wil op termijn ook een WiFi-netwerk opleveren op de Grote Markt en Het Plein in Den Haag.

Beveiligde verbinding via portal
Het netwerk is beveiligd via Motorola’s RFS 6000 wireless lan-controllers en AP 7131 access points. Om de veiligheid te vergroten, krijgen bezoekers toegang tot het netwerk via een webportal. De dienst is nu nog gratis. In de toekomst wordt gratis gebruik beperkt tot een bepaalde tijdsduur. Daarna moet worden betaald.

De dienst kan een uitkomst zijn voor zakelijke gebruikers of toeristen die voor het gebruik van internet op het mobieltje geen gebruik willen maken van de vaak hoge roamingtarieven van andere providers.

Er zijn ook plannen voor een virtueel hekwerk van draadloze videocamera’s, dat de reddingsbrigade kan waarschuwen voor zwemmers die zich buiten de veilige zones begeven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Frank Breedijk
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale soevereiniteit hoeft niet zwart-wit te zijn

    Kaarten energienet
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale kaarten versnellen stroomnetuitbreiding

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    ‘Innovaties bij grote organisaties van belang voor hele markt’

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    Innovatie & Transformatie

    Intel waarschuwt voor risico’s na omstreden staatsdeelname VS

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs