Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Mobiele markt biedt Intel-kanaalpartners groeikansen

18 november 2010 - 19:543 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurIntel

Intel-resellers moeten inspelen op de snelgroeiende markt van verschillende mobiele apparaten die in verbinding staan met internet. Er zijn tal van kansen, zoals het plaatsen van ssd’s in notebooks en het beheer van mobiele pc’s met vPro. Dit zei Jon Sumner, Intel channel manager voor West- en Centraal-Europa tijdens de Intel Channel Conference (ICC), die afgelopen donderdag gehouden werd in Vianen.

Tijdens het evenement presenteerde Intel zijn kanaalvisie- en -strategie voor het komende jaar. Tal van kanaalpartners, oem-partners en system integrators waren aanwezig met hun nieuwste producten. In de keynote ‘State of the Channel in the Netherlands’ van Jon Sumner, Intel channel manager voor West- en Centraal-Europa, ging hij in op de snelgroeiende markt van verschillende mobiele apparaten die in verbinding staan met internet, zoals iPads, notebooks, netbooks en smartphones. Sumner: ‘De mobiele markt is een groeisegment waar Intel-resellers in moeten springen. Er zijn wereldwijd nu drie tot vier miljard verschillende mobiele apparaten die verbinding maken met internet. Die markt groeit naar acht tot tien miljard in 2015 en in 2020 hebben we 25 tot 30 miljard van dergelijke mobiele apparaten. Deze apparatuur kun je voorzien van Intel-producten en oplossingen die gebaseerd zijn op onze technologie, bijvoorbeeld Atom-chips voor high performance computing of Xeon-processors voor servers en storage. Ook kun je ssd’s installeren op notebooks en netbooks. Onze ssd’s zijn nu aantrekkelijker geprijsd voor notebooks. Op dit gebied veerwachten we een meer dan gemiddelde groei, onder andere dankzij de komst van cloud computing en nieuwe datacenters.’

Intel komt met een nieuw processorplatform, dat is geoptimaliseerd voor smartphones en tablet-pc’s. Het vernieuwde Atom-processorplatform wordt door de chipfabrikant omschreven als een ‘systeem-op-een-chip’. Behalve een centrale processor met geïntegreerde multimediamogelijkheden is er een gespecialiseerde chip voor input en output, en één voor energiebeheer. Het platform is ontworpen voor mobiele besturingssystemen MeeGo en Android.

Resellers kunnen zich certificeren als Intel Technology Provider Expert. Zij kunnen dan Intel-gebaseerd oplossingen leveren, zoals Intel-processors met servers en virtualitiesoftware van VMware, of de pc-beheeroplossing vPro. Deze is geschikt voor midden- en kleinbedrijven die streven naar minder energiegebruik, meer efficiëntie en continuering van hun business. Met Intel vPro worden pc’s gecentraliseerd en makkelijker beheerd doordat hardware- en software-inventarisaties remote worden uitgevoerd. Het aan- en uitzetten van pc’s wordt centraal aangestuurd, zodat belangrijke updates altijd uitgevoerd kunnen worden. Verder biedt vPro diagnostische en herstelprogramma’s en een proactieve beveiliging. Pc’s met vPro-technologie gebruiken minder energie, volgens de leverancier. Dat levert weer kostenbesparingen op. vPro wordt vaak in combinatie met Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM) toegepast. De remote management vPro ondersteunt diverse merken pc’s (desktops en notebooks), zoals van Acer, Fujitsu Siemens en Lenovo. Deze techniek maakt het mogelijk om pc’s eenvoudiger en veilig vanaf een centrale locatie te beheren.

Intel wil de verkoop van op Atom-gebaseerde netbooks onder meer vergroten via AppUp, een online applicatiewinkel die momenteel nog in beta is, maar in opzet lijkt op Apple’s populaire App Store. In december 2009 kwam Intel met een softwareontwikkel-kit (SDK) voor op Atom-gebaseerde netbooks, waarmee ontwikkelaars applicaties voor Windows- en Moblin-Netbooks kunnen bouwen. Volgens Sumner doen er meer partijen mee, zoals het Symbian AmiGO OS van Nokia, dat in 2011 beschikbaar komt voor de markt.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai cyclotron
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Europese netwerktech-alliantie ziet licht, Futureproof Group lijft WSB Solutions in (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Beursgang SpaceX verandert ai‑­land­schap

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    Cloud & Infrastructuur

    Bouw Amsterdams Microsoft-datacenter verstoord

    Security & Awareness

    Kort: Wantrouwen in niet‑Europese routers, cybercrimineel dol op remote access-tools (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs