Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Imtech neemt Zwitserse ict-specialist Penta over

25 november 2010 - 08:26ActueelInnovatie & TransformatieImtech Telecom

Ict-dienstverlener Imtech neemt de Zwitserse ict-specialist Penta (Penta Group Holding) over. Penta is sterk in managed services.

Met de overname zegt Imtech zijn positie op de groeiende Zwitserse ict-markt voor managed services te versterken. Met twintig medewerkers realiseert Penta jaarlijkse opbrengsten van ruim vier miljoen euro. Volgens René van der Bruggen, ceo van Imtech, heeft zijn bedrijf de laatste jaren een sterke positie opgebouwd op de Europese ict-markt en is het actief in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, de UK, Nederland, België en Roemenië. Met de overname van Penta wordt de positie in Zwitserland verder versterkt, aldus Van der Bruggen. ‘Penta is een goed geleid bedrijf met een sterke positie in de groeiende markt van managed services. Samenwerking met bestaande ict-activiteiten in Zwitserland zal leiden tot verdere groei van de business.’

Profiel Penta
Penta is in 1998 opgericht en heeft zich het afgelopen decennium ontwikkeld tot een sterke speler op de Zwitserse markt van managed services. Het levert services gericht op het al of niet op afstand beschikbaar stellen van ict-capaciteit op basis van continue (24/7) performance met hoge kwaliteit en schaalbaarheid. Voor tientallen klanten wordt op basis van SLA-overeenkomsten (service level agreements) professionele hosting van de ict-capaciteit verzorgd. Ook levert het bedrijf hieraan gerelateerde ict-diensten, zoals eerste- en tweedelijnsupport (onder andere een professionele helpdesk), remote support (support op afstand) en specifieke ict-diensten. Daarnaast levert het diverse hardware- en softwareproducten. Penta heeft partnerrelaties met partijen als IBM, Microsoft, Citrix, VMWare en HP. De onderneming is gevestigd in St. Gallen, met vestigingen in Zürich en Bern. Penta is vooral actief bij middelgrote bedrijven en in het (semi)publieke domein.

Synergie
In Zwitserland is Imtech via zijn ict-businessunit Fritz und Macziol al een sterke speler. Fritz und Macziol en Penta kennen elkaar goed en werken al jaren intensief met elkaar samen. De overname leidt naast schaalvergroting tot een versterking van het bestaande dienstenportfolio met de competentie managed services, aldus Imtech. Tevens wordt de geografische dekking vergroot, aangezien Penta in andere regio’s actief is dan Fritz und Macziol. Tot slot is sprake van een complementair klantenbestand.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs