Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Barstjes in Dell-EMC alliantie’

29 november 2010 - 09:57ActueelCloud & InfrastructuurDellDell EMC

Er komen steeds meer barstjes in de dataopslagalliantie tussen Dell en EMC, meldt de Amerikaanse CRN op basis van gesprekken met resellers en analisten. Dell, dat ooit tien procent van de omzet van EMC deed, lijkt steeds meer een eigen storage-strategie te volgen. Managers van Dell en EMC willen niet reageren op de recente ontwikkelingen, alleen via een voorlichter van Dell.

Uit cijfers voor het derde kwartaal blijkt dat de verkoop van Dell-storage met zeven procent is gestegen vergeleken met een jaar eerder. De Dell EqualLogic storage business deed het nog beter: 66 procent groei. De fabrikant gaf geen toelichting op de verkoop van zijn PowerVault-appliances (gebaseerd op de PowerEdge-servers) of de Dell-EMC-lijn. Dat de leverancier de verkoop van Dell-EMC oplossingen niet toelicht, maar wel de goede cijfers van EqualLogic, wijst op barsten in de alliantie tussen Dell en EMC, aldus analisten en resellers.

EMC tekende Dell in oktober 2001 op als reseller. Dat was een slimme zet van beide partijen. Dell werd EMC’s grootste reseller, soms tot irritatie van andere EMC-resellers. Van alle indirecte verkoop van EMC deed Dell op een gegeven moment 33 procent. In 2008 werd de alliantie met vijf jaar verlengd, maar toen waren er al spanningen. Dat begon toen Dell voor 1,4 miljard dollar iscsi-specialist EqualLogic overnam. In de zomer van 2010 was Joe Tucci, ceo van EMC, onaangenaam verrast dat Dell 3Par wilde overnemen. De actie van Dell raakte de verkoop van EMC’s Clariion storage-oplossingen. Uiteindelijk ging HP er met 3Par vandoor.

Managers van Dell en EMC willen niet reageren. Dell´s voorlichter David Frink schrijft in een e-mail aan de Amerikaanse CRN dat de relatie gewoon blijft voortbestaan. De verkoop van de Dell-EMC CX-oplossingen gaat goed. Onlangs zijn er Dell-EMC datadeduplicatie en nas-oplossingen geïntroduceerd. Wel zijn er discussies met EMC over de relatie. Daarnaast schrijft Frink dat EqualLogic een oplossing is die hoge marges oplevert.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Safety Culture Ladder SCL
    Cloud & Infrastructuur

    Federatieve cloud is minder ver weg dan je denkt

    Cloud & Infrastructuur

    Computable Kerstpuzzel 2025 ‘Van A tot Z’

    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-eigenaar Wingtech dreigt met schadeclaim van 8 miljard

    Cloud & Infrastructuur

    Nieuwe datacenters in aanbouw in Amsterdam, Vijfhuizen en Oude Meer

    investeringen overname
    Security & Awareness

    Kort: EyeTi lijft Azerty, Uni Systems bouwt EU-breed cyberrapportagesysteem (en meer)

    Overheid

    Kabinet wil meer grip op digitale infrastructuur, kiest wel voor realistische koers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs