Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Software Engineering » Programming

Salesforce koopt Heroku om Ruby-platform

09 december 2010 - 09:42ActueelProgrammingRubySalesforce
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Crm-leverancier Salesforce.com breidt zijn webdienst voor softwareontwikkeling uit met een ontwikkelplatform op basis van de programmeertaal Ruby on Rails. Het bedrijf krijgt dat platform in handen door de overname van het Californische bedrijf Heroku, waarvoor bijna 160 miljoen euro (212 miljoen dollar) wordt betaald. Ruby is toegespitst op de ontwikkeling van webapplicaties. Salesforce levert samen met VMware al een ontwikkelplatform op basis van Java, maar wil klanten meer mogelijkheden bieden in de keuze voor een programmeertaal.

Heroku wordt ondergebracht in een aparte divisie binnen Salesforce. De leverancier maakte de overname van het Californische bedrijf bekend tijdens het jaarlijkse gebruikerscongres Dreamforce dat tussen 6 en 9 december 2010 wordt gehouden in San Francisco.

De leverancier ziet de toekomst van cloud computing ontwikkelen in de richting van sociale media, applicaties voor mobiele apparaten en realtime informatieoverdracht.

VMware
Salesforce zette eerder met VMware onder de naam VMForce een ontwikkelplatform op basis van programmeertaal Java op. VMForce wordt als webdienst geleverd. De leverancier wil zich niet beperken tot die ontwikkeltaal en hoopt door de overname van het Ruby-platform in te spelen op de groeiende populariteit van Ruby on Rails.

Twitter
Internetdienst Twitter en video-website Hulu zijn gebouwd op basis van programeertaal Ruby on Rails. De grammatica van Ruby is geïnspireerd op andere talen zoals Ada en Eiffel. De taal combineert elementen van verschillende andere scripttalen. Ruby wordt vaak vergeleken met de programmeertalen Python en Perl.

 

Meer over

JavaSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Eén reactie op “Salesforce koopt Heroku om Ruby-platform”

    1. Rob van den Boogaard schreef:
      11 december 2010 om 10:20

      Dat is goed nieuws de meeste van onze webbased applicaties draaien ook op ruby.
      Fijn om bevestigd te krijgen dat Salesforce ook inziet dat dit een makkelijk ontwikkel platform is om op door te gaan. Onze start met Salesforce was niet goed.
      Uiteindelijk overgestapt op d? software van 37signals.com. ( we gebruiken alles ) en dat bevalt enorm goed.
      Zeker als je weet dat het CRM van hen ons maar $49 per maand kost voor 15 gebruikers is het de moeite waard om te proberen.

      Rob van den Boogaard
      BCG E-Projects

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Programming

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Programming

    Kort: Neergeschoten Iraniër werkt bij politie‑ict, Java 26 ziet licht (en meer)

    Programming

    Wat Python en Tadej Pogacar met elkaar gemeen hebben

    Programming

    Kort: Microsoft onderzoekt vervanging C en C++, cio Jonker weg bij het UWV (en meer)

    Programming

    Python-stichting wijst forse overheidssubsidie af door controversiële voorwaarden

    basic
    Programming

    Kort: Back to Basic!

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs