Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Fujitsu gedijt bij wet op remmende voorsprong

17 december 2010 - 09:47ActueelInnovatie & TransformatieFujitsu
Rik Sanders
Rik Sanders

Ict-dienstenbedrijf Fujitsu duikt bij uitbestedingscontracten op als het alternatief voor de gevestigde orde. De automatiseerder wist in korte tijd een aantal grote beheerorders binnen te halen en dingt nu ook mee naar een opdracht van het Openbaar Ministerie. Volgens algemeen directeur Geo van der Wilk profiteert zijn bedrijf van de wet op de remmende voorsprong, nu de gevestigde orde moeite heeft de klanttevredenheid op peil te houden.

Fujitsu wist de afgelopen twaalf maanden een aantal aansprekende opdrachten binnen te halen bij Air France-KLM, autohandelaar Pon, DetailResult Services (het shared services center van supermarktconcern Dirk van den Broek), Alliander en FrieslandCampina.

‘Outsourcing is een spel dat leveranciers en opdrachtgevers samen moeten spelen’, stelt Van der Wilk. ‘De afgelopen jaren waren de verwachtingen vaak te hoog gespannen. Het is geen middel om een probleem op te lossen en de randvoorwaarden moeten goed zijn ingericht.’

Derde fase
De markt bevindt zich in een derde uitbestedingsgolf, aldus Van der Wilk. Hij beweert dat de klanttevredenheidscijfers van de automatiseringsconcerns uit de eerste en tweede outsourcingsgolven, de gevestigde orde, achteruit lopen.

‘Daar hebben wij van geprofiteerd door op beperkte schaal contracten binnen te halen en goed te presteren. Daardoor kunnen wij ons nu als challenger, – uitdager -, neerzetten. Klantgerichtheid staat in onze hele organisatie centraal. Dat klinkt misschien obligaat maar wij proberen klanten het gevoel te geven dat wij er voor ze zijn. Dat doen we bijvoorbeeld ook door regelmatig bij klanten op bezoek te gaan, ook de interne medewerkers die geen direct contact met hen hebben.’

Nadenken
Niet alleen in Nederland vormt Fujitsu een alternatief voor gevestigde namen als Atos Origin, Getronics, HP en Capgemini , dat geldt ook voor Europa. ‘Daar komen we vooral de Amerikanen tegen: HP en IBM.’

De groei in Nederland zorgt er wel voor dat Van der Wilk moet nadenken over uitbreiding van de datacentercapaciteit. Hij is er nog niet over uit of dat moet gebeuren middels een interne uitbreiding op het kantoor in Maarssen, een intensievere samenwerking met externe partijen of de inschakeling van datacentra bij Fujitsu-vestigingen in de buurlanden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Innovatie & Transformatie

    Nederland krijgt agentschap voor disruptieve innovaties naar voorbeeld van Darpa

    Financiële dienstverlening

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    Overheid

    Rol Arie van Bellen bij ECP uitgekleed

    Cloud & Infrastructuur

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Innovatie & Transformatie

    SAP pompt 100 miljoen in meer inzet van ai-agents

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs