Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Black Box Penetration Test

28 december 2010 - 18:04ActueelCloud & Infrastructuur
externe partij
externe partij

De Penetration Test van Accent Telecom evalueert de betrouwbaarheid en zekerheid van een server of van een netwerk door middel van het simuleren van een aanval door een kwaadaardige bron (hacker). Het proces behelst een actieve analyse van het systeem vanuit het oogpunt van potentiële hackers op alle kwetsbare plaatsen die kunnen leiden tot een onjuiste systeemconfiguratie, niet up-to-date hardware of software, operationele zwakheden, etc.

De insteek van deze 'penetration test' is om vóóraf de haalbaarheid en de mogelijke schade van succesvolle hackersaanvallen vast te stellen. Iedere server heeft immers zijn eigen tekortkomingen ondanks alle inspanningen. Gemiddeld ondervinden inmiddels 40 procent van de servers problemen met hackers. En dit percentage stijgt helaas.

De test kan eenmalig of maandelijks plaats vinden, afhankelijk van de kwestbaarheid van de systemen. De netwerkbeveiliging wordt getest, zoals het doormeten van het netwerk, scannen van de poort, systeemidentificatie, service-identificatie, kwetsbaarheidsonderzoek en verificatie, testen van applicaties en codes, testen van de router, testen van de firewall, indringerstest op systeemniveau, vertrouwelijkheidstest op systeemniveau, kraken van het wachtwoord en een test  van denial of service.

Op het gebied van social engineering is er een verzoek tot testen, begeleiding en suggesties tijdens de test en het testen van de betrouwbaarheid. Tevens beschikt het over wireless security, zoals testen van het wireless netwerk, testen van de draadloze communicatie, resultaten op privacyniveau en het testen van infrarode systemen. Ook heeft de test communications security, zoals het testen van de PBX, het testen van voicemail, fax-resultaten en het testen van het modem.
Tot slot heeft het physical security, zoals het testen van access controls, resultaten omgeving (perimeter), resultaten monitoring, het testen van de alarm response, het testen van de locatie en het testen van de omgeving.

Meer over

HackingNetwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieCloud & Infrastructuur

    De controleparadox: keerzijde van moderne it-infrastructuren

    Afsluitdijk Windmolenpark Noorden
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Soevereiniteit begint in het Noorden

    SkyTeam KLM
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: TCS en SkyTeam 15 jaar verder, socs reageren snel maar administreren matig (en meer)

    Trein, spoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia moderniseert GSM-R-netwerk Prorail

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Groupcard-huis ingestort; Centric reddende engel?

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Techone groeit in Groningen, strengere regelgeving iot (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs