Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Getronics profiteert van mislukte tender RWS

05 januari 2011 - 18:20ActueelGovernance & PrivacyAvance ICT GroepGetronicsRijkswaterstaat
Rik Sanders
Rik Sanders

De nieuwe aanbesteding van Rijkswaterstaat (RWS) voor het beheer van werkplek- en datacentrumdiensten volgt in de loop van dit jaar. Het is de opvolger van de mislukte gunning aan Capgemini. De contracten met de huidige leveranciers zijn verlengd. Vooral Getronics profiteert hiervan. Het bedrijf is de grootste werkplekbeheerder bij Rijkswaterstaat en helpt mee met de centralisatie van het beheer in één rekencentrum.

Eerder meldde Rijkswaterstaat dat het de heraanbesteding in de tweede helft van 2009 zou uitschrijven, maar die volgt nu in de loop van 2011 (met een migratiepad dat doorloopt tot in 2012). Dat betekent dat de contracten met de huidige leveranciers zijn verlengd. Daarvan is Getronics de belangrijkste werkplekbeheerder. Rijkswaterstaat heeft ervoor gekozen om alvast te beginnen met het centraliseren van het werkplekbeheer in één datacentrum.

Getronics helpt mee met de migratie, waarbij gebruik wordt gemaakt van een datacentrum van moeder KPN (het huurcontract is met een jaar verlengd tot medio 2012; kosten: 2,18 miljoen euro). Daarnaast is het Microsoft-contract verlengd (waarde: 5,9 miljoen euro), waarbij Getronics de softwarelicenties regelt voor de kantoorautomatisering van Rijkswaterstaat.

Verlenging
Rijkswaterstaat meldde eind 2009 aan de markt dat het contract met Capgemini ontbonden zou worden. Beide partijen sloten in 2007 een 7,5-jarig contract van 230 miljoen euro (met onderaannemer HP). In november 2009 werd het migratietraject echter stilgelegd, na aanhoudende storingen. Met Capgemini is afgesproken dat de automatiseerder tot 2012 een paar taken, die het al had overgenomen, blijft uitvoeren. Een andere partner is Avance die nog beheer- en helpdeskwerkzaamheden verricht voor Rijkswaterstaat, directie Oost-Nederland. Het inhuurcontract met Avance is vorig jaar verlengd tot 1 juli 2012 (contractwaarde: 900.000 euro).

Consultatie
Rijkswaterstaat zoekt nu naar een nieuwe partij voor het beheer van zo’n negenduizend werkplekken en het rekencentrum. De beheerder van het nationale netwerk van wegen en vaarwegen wil de nieuwe tender (het Programma Kantoorautomatisering en Rekencentrum) ditmaal extra zorgvuldig voorbereiden. Daarom is er gekozen om het versnipperde werkplekbeheer bijeen te brengen, voordat deze taak in 2012 opnieuw wordt uitbesteed. Ook heeft er een marktconsultatie plaatsgevonden. Uitgangspunt is dat Rijkswaterstaat met één partner in zee gaat, maar aan marktpartijen is ook advies gevraagd over een eventuele verkaveling van de opdracht, meldt woordvoerster Sonja Kok van de Data-ICT-Dienst.

Meer over

AanbestedingWerkplekbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: AIV waarschuwt Nederland, Centric verwerft meerderheidsbelang in Twelve (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Van data-marktplaatsen tot dark data: de rol van authenticiteit in ai

    OpinieSecurity & Awareness

    Iot-beveiliging: het vergeten risico in cybersecuritystrategie

    Europese Unie
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen one-fits-all-oplossing voor soevereine EU-cloud

    lui
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Waarom ‘leverancier van jouw leverancier’ groot risico kan zijn

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs