Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Kofax verkoopt zijn hardwaredivisie

18 januari 2011 - 10:26ActueelCloud & Infrastructuur
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Kofax, leverancier van scanoplossingen om documentstromen in organisaties te stroomlijnen en te delen, reorganiseert zijn bedrijf. De enterprise content management (ecm)-leverancier verkoopt voor twintig miljoen dollar zijn hardwaredivisie. Deze wordt gekocht door de Duitse private equity firma Hannover Finanz en de managers van de hardwaredivisie van Kofax. Daarnaast reorganiseert het zijn softwarebusiness in de EMEA-regio waarvoor 2,6 miljoen dollar is uitgetrokken. In Nederland heeft de reorganisatie dit jaar geen grote impact.

Het Amerikaanse Kofax is gespecialiseerd in oplossingen voor het scannen en delen van documenten. De producten van Kofax, zowel hardware als software, maken vaak onderdeel uit een enterprise content management-omgeving (ecm ) bij een onderneming. Het bedrijf zegt zich meer te willen richten op zijn softwarebusiness, zoals de Kofax Express software. Daar zit volgens het management de komende jaren de meeste groei in. Daarom wordt de hardwaredivisie, bestaande uit scanners en dataopslagproducten, voor twintig miljoen dollar verkocht aan de Duitse private equity firma Hannover Finanz en de managers van de hardwaredivisie van Kofax. Deze krijgt de nieuwe naam Dicom International AG. De hardwareproducten worden verkocht via ict-dienstverleners en resellers.

De software-activiteiten worden gereorganiseerd waarvoor 2,6 miljoen dollar wordt gereserveerd. Er vervallen in de EMEA-regio twintig banen door de reorganisatie. Ook komt er een shared services center in het Zwitserse Rotkreuz. Dit moet in het fiscale jaar 2012 een besparing opleren van 2,5 miljoen dollar.

Nederland

Joost Elkhuizen, directeur van de hardwareverkopen bij Kofax  Benelux, meldt dat de hardware- en software-activiteiten in het kantoor in Houten blijven. ‘Kofax, die dus alleen de software solutions  blijft doen, en Dicom (de oude hardwaredivisie van Kofax) zullen beide vanuit ons huidige kantoor in Houten gaan opereren. Er is aangekondigd dat dit in 2011 niet zal wijzigen. Qua personele bezetting verwacht ik niet dat er iets verandert. Wij hebben hier een verkoopafdeling, service- en enkele pre-sales medewerkers in dienst. Alle overige functies zijn al ‘shared' en zitten op andere kantoren.'

In Nederland blijft er een sterke focus op de hardwaredivisie, wat per 1 maart 2011 Dicom gaat heten, benadrukt Elkhuizen. ‘Wij zullen ons beter kunnen concentreren op de verkoop van de documentscanners, Kofax VRS en de capture oplossingen.'

In Nederland worden de scanoplossingen van Kofax onder andere verkocht door Inter Access, Docspro, Pink Roccade en Capgemini Business Information Management. Technologiepartners zijn onder andere Fujitsu PFU Imaging Solutions Europe en VDD IQware.

Meer over

ECMStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Het hybride datacenter: ook AWS ziet dat de cloud is neergedaald

    Groeien
    AchtergrondCarrière

    Van schuldenlast naar groeikansen: Atos maakt zich klaar voor de toekomst

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Soevereine cloudoplossingen bieden veel kansen’

    ActueelCarrière

    Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

    Jacob Spoelstra betwisten
    MagazineCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Achterhaald

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs