Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

ZZP’er wil liefst rechtstreeks zaken doen

10 februari 2011 - 16:46ActueelCarrièreRulersGroup
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Zelfstandigen zonder personeel (zzp’ers) doen het liefste rechtstreeks zaken met opdrachtgevers, zonder dat er partijen structureel tussen zitten. Toch is de zzp’er wel te spreken over de eenmalige provisie die soms wordt uitgekeerd bij geslaagde bemiddeling. Dit blijkt uit onderzoek van bemiddelaar RulersGroup onder bijna zeshonderd Nederlandse zzp’ers die als ict-professional werken.

Zzp’ers zien dus graag dat de keten tussen hen en opdrachtgever gevrijwaard is van intermediairs. Toch zijn zzp’ers wel zo reëel dat ook zij in de ict-markt actief zijn. Voorrang bij matching wordt minder interessant gevonden, maar scoort nog wel steeds een dikke voldoende ten opzichte van het bij een zzp’ers-concept aangesloten zijn. Wat zzp’ers dan weer wel weten te waarderen is beloning voor het aandragen van collega-zzp’ers bij opdrachtgevers.

Kwaliteitsaspecten
De reden dat zzp’ers liever geen intermediairs in de keten is, moet gezocht worden in de hoek van de kwaliteit. Zzp’ers vinden namelijk dat bemiddeling botst met het leveren van kwaliteit, aldus RulersGroup. Kwaliteitsaspecten worden dan ook als zeer belangrijk ervaren door zzp’ers. Een bepaalde gedragscode vinden zij daarbij het belangrijkst, gevolgd door geverifieerde referenties en documenten zoals Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) en diploma’s. Ook een objectief competentieprofiel en kwaliteitseisen op het cv worden door zzp’ers belangrijk gevonden.

Naast kwaliteit schroomt de Nederlandse zelfstandige in de ict-markt samenwerking niet. Uit het RulersGroup-onderzoek blijkt dat eigenlijk alle samenwerkingsvormen als positief worden betiteld, maar de absolute nummer één is het behoud van vrijheid door als zzp’er samen te werken met wie de zzp’er maar wil. Andere punten die als plezierig worden ervaren zijn deelname aan netwerkconcepten, exclusiviteit in die netwerkconcepten, meedenken over de koers van het netwerkconcept en ondersteuning bij het gezamenlijk meedoen aan openbare aanbestedingen.

Marges
Uit het onderzoek van Rulersgroup bleek ook al dat zzp’ers de marges van de intermediairs te hoog vinden voor het werk dat ze verrichten. De rol van de intermediairs wordt niet positief beoordeeld, al is men vaak wel afhankelijk van dergelijke partijen om aan opdrachten te komen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    OpinieSecurity & Awareness

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Geen vak geleerd

    Digitale overheid
    ActueelOverheid

    Nederland scoort in EU bovengemiddeld bij digitale overheidsdiensten

    Vrouwe Justitia
    ActueelCarrière

    Collectieve rechtszaak tegen Workday voor leeftijdsdiscriminatie door ai

    ActueelCarrière

    Kort: Ernst-Jan Stigter directeur Sopra Steria Nederland, nepmails namens de NCSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs