Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Vijf procent providers gebruikt secure routing

toetsenbord online internet muis
15 februari 2011 - 09:28ActueelCloud & InfrastructuurNLnetNLnet LabsRIPE NCC
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Driehonderd van de zevenduizend providers die onder RIPE NCC vallen, maken gebruik van de Resource Public Key Infrastructure (RPKI). Dat zegt product manager Alex Band van deze internetorganisatie. RPKI maakt het mogelijk om te kiezen tussen conflicterende ip-routes op basis van echtheidscertificaten (secure routing).

'Via RPKI-certificaten kunnen providers controleren of een andere provider echte de legitieme eigenaar is van een bepaald adresblok', vertelt Alex Band. Hij is productmanager bij RIPE NCC. Dat is de vereniging die de ip-adressen verdeelt onder de zevenduizend providers in Europa, Rusland, Midden-Oosten en delen van Centraal Azië. Iedere internet service provider in die regio, of deze zich in Wladiwostok, Lissabon, Dubai of Amsterdam bevindt, neemt voor nieuwe blokken met ip-adressen contact op met deze organisatie aan de Singel in Amsterdam.

Internetorganisatie RIPE is in januari 2011 begonnen met het uitreiken van RPKI-certificaten aan de netwerken van internet service providers. De organisatie hoopt providers ervan te kunnen overtuigen internetverkeer alleen door te sturen aan gecertificeerde netwerken.

Dat wordt steeds belangrijker, aldus Band. 'Vanaf de jaren tachtig weet de internetgemeenschap al dat routingprotocol BGP eigenlijk beveiligd moet worden. Sinds de millenniumwisseling wordt erover gediscussieerd, maar het is een moeilijke discussie omdat providers hun autonomie niet willen verliezen. Het internet is oneindig veel groter en complexer geworden, en daarmee de belangen. Het wordt steeds belangrijker dat we een solide infrastructuur hebben, zodat het internet altijd blijft draaien.'

Internet moet solide zijn

Daar komt bij, dat nu de IPv4-adressen aan het opraken zijn, de kans toeneemt dat providers claimen ip-adressen te bezitten die nooit aan hen zijn uitgedeeld, aldus Band. Daarnaast is het een kwestie van tijd voordat internetcriminelen het routingsysteem van het internet gaan misbruiken, zo vertelde onderzoeker Benno Overeinder van NLnet Labs eerder aan Computable.

Lees hier het volledige interview ‘IPv4-tekort maakt secure routing urgent' met Alex Band.

Meer over

IPv4Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    2 reacties op “Vijf procent providers gebruikt secure routing”

    1. Marcus schreef:
      16 februari 2011 om 15:06

      Ja, routing met RPKI is nodig.
      Nee, ik wil absoluut niet dat Amerikaanse bedrijven de certificaten beheren, want ik wil niet nog een keer meemaken dat websites die onder het Europese gezag vallen, door de Amerikaanse douane onderuit gehaald worden. Dit is geen theorie, dit hebben ze meermalen gedaan.
      Dus: nee, nee, nee geen RPKI, maak RPKI-EUR die door Europa beheerd wordt.

      Login om te reageren
    2. Alex Band schreef:
      17 februari 2011 om 08:23

      Marcus. Ten eerste is RPKI een globale, open IETF standaard. Ten tweede worden de certificaten voor Europa, het Midden Oosten en Centraal Azië uitgegeven door de RIPE NCC, een Nederlandse organisatie. Als laatste is het niet mogelijk voor overheden om via het intrekken van certificaten een netwerk uit de lucht te halen: het biedt netwerkbeheerders de mogelijkheid beslissingen te nemen op basis van de aanwezigheid van een certificaat. De definitieve beslissing en eindverantwoordelijkheid ligt altijd bij de netwerkbeheerder, de Regional Internet Registry biedt slechts de infrastructuur.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    RIPE start met secure routing certificaten

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Providers aarzelen over secure routing

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    IPv4-tekort maakt secure routing urgent

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs