Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Kender Thijssen aast op failliet Infotechnology

22 februari 2011 - 15:07ActueelInnovatie & TransformatieInfotechnologyKender Thijssen
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Ict-dienstverlener Kender Thijssen wil het failliete Infotechnology uit Hillegom overnemen. Dat brengt het bedrijf naar voren in een persbericht. De dienstverlener zegt al maanden met de directie van Infotechnology te praten en wil nu ook rond de tafel met de VWS-minister Schippers en PvdA-kamerlid Attje Kuiken. Infotechnology beheert tussen de anderhalf en twee miljoen patiëntendossiers. Kuiken stelde kamervragen over de toegankelijkheid van die dossiers.

Kender Thijssen-directeur Marco Lesmeister zegt al maanden 'diepgaande' gesprekken met de directie van Infotechnology te voeren. Het gaat onder andere om de overname van het hosten van huisartseninformatiesystemen.

Curator Mark Aukema van het Alkmaarse advocatenkantoor RWV onderzoekt de mogelijkheden voor een doorstart. Hij zei eerder dat hij goede hoop heeft op een doorstart. Er zouden meerdere bedrijven zijn geïnteresseerd in een overname en hij bekijkt die opties.

Waarom Kender Thijssen zijn overnameplannen bekendmaakt terwijl de curator een doorstart voorbereidt, is onduidelijk. Zowel de in een overname geïnteresseerde dienstverlener als de curator is om een reactie gevraagd, maar hebben op dit moment nog niet gereageerd.

Gesprek

Lesmeister: 'Wij gaan graag met Minister Edith Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en met PvdA-kamerlid Attje Kuiken in gesprek om ons plan toe te lichten. Wij kunnen de dienstverlening naar de klanten continueren en verder uitbouwen. We zijn hier al enige tijd met betrokken partijen over in gesprek. We hebben niet veel tijd nodig om de doorstart te maken.'

Specialisme Infotechnology

Het failliete Infotechnology uit Hillegom is gespecialiseerd in het centraal hosten van huisartseninformatiesystemen, zoals Omnihis (Omnihis), Mira (Euroned/CompuGroup Medical AG) en Microhis (iSoft). Curator Mark Aukema van RWV Advocaten spreekt van in totaal zo'n 1,5 miljoen tot 2 miljoen elektronische patiëntendossiers die Infotechnology beheert.

In verband met het maatschappelijke belang, het beheren van elektronische patiëntendossiers, wordt de dienstverlening ondanks het faillissement voortgezet.

Detron

Kender Thijssen levert cloud-diensten (ict als dienst ) aan middelgrote en grote organisaties ( variërend van 10 tot 1500 werkplekken). Het bedrijf is onderdeel van de Detron ICT & Telecom Groep.

Meer over

Faillissementen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PvdA bezorgd over bankroet Infotechnology

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Curator hoopvol over doorstart Infotechnology

    Failliet
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Infotechnology kampt met geldgebrek

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kender Thijssen vernieuwt infrastructuur Qmulus

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kender Thijssen levert EMC-storage aan DFZ

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Kender Thijssen schrapt banen na verlies

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs