Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Grote ICT-bedrijven verliezen 3800 man in 2010

10 maart 2011 - 14:04ActueelInnovatie & TransformatieAtosCapgeminiCGIGetronicsOrdina
Diederik Toet
Diederik Toet

De vijf grootste ict-dienstverleners van Nederland hebben 2010 afgesloten met ruim 3800 medewerkers minder dan een jaar eerder. Het gezamenlijke personeelsbestand bedroeg eind 2010 32.460 mensen, terwijl de teller eind 2009 nog 36.283 aangaf. Het betreft een daling 10,5 procent. Dat blijkt uit analyse van de jaarverslagen van Atos Origin, Capgemini, KPN/Getronics, Logica en Ordina.

De daling is minder fors dan in 2009. Toen verloren de vijf dienstverleners per saldo gezamenlijk 5321 personeelsleden in een jaar. Andere grote ict-dienstenbedrijven, zoals HP en IBM, verstrekken geen gegevens over hun personeelsbestand in Nederland en/of de Benelux.

In absolute zin vertrokken de meeste werknemers bij Getronics: 1030. Doordat het dienstenbedrijf ook veruit het grootste personeelsbestand heeft, bleef het relatieve verloop echter beperkt tot bijna 8 procent.

Bij het Nieuwegeinse dienstenbedrijf Ordina was op 31 december 2010 21,6 procent minder personeel in dienst dan exact een jaar eerder. Per saldo bedroeg het verloop in die periode ongeveer 815 mensen. Zo’n 335 daarvan betreffen medewerkers van Integer en Ormit, de twee werkmaatschappijen die Ordina in de loop van 2010 verkocht.

Rond de 10 procent
De Nederlandse divisies van zowel Atos Origin en Capgemini zagen hun personeelsbestand in 2010 slinken met 10,3 procent. Bij Atos Origin komt dat neer op 792 medewerkers. Het Frans-Nederlandse bedrijf wijt de terugval aan de economische recessie, die Nederland bovendien harder treft dan andere regio’s.

De krimp van 10 procent die Capgemini Nederland doormaakt, komt neer op 686 arbeidsplaatsen. Dat zijn ongeveer 740 medewerkers. De krimp komt volgens een woordvoerder doordat ‘Capgemini pas in de loop van 2010 een grotere nadruk op de wervingsactiviteiten legde, waardoor het in de ict-sector gebruikelijke verloop nog onvoldoende is gecompenseerd.’

Ook dienstverlener Logica zag het aantal medewerkers in Nederland teruglopen met ongeveer een tiende (9,8 procent). De onderneming is in 2010 geslonken met ongeveer vijfhonderd mensen. Stonden op 1 januari 2010 5100 mensen op de Nederlandse loonlijst, op 31 december waren dat er nog zo’n 4600. Een deel van het personeelsverloop bij Logica is het gevolg van de reorganisatie die het bedrijf in 2009 inzette.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs