Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Interoute koopt videovergaderbedrijf VCG

11 maart 2011 - 17:54ActueelInnovatie & TransformatieInteroute
Diederik Toet
Diederik Toet

Aanbieder van glasvezeldiensten Interoute lijft het Zweedse bedrijf Visual Conference Group (VCG) in. Die onderneming levert diensten voor videovergaderingen. Door de overname kan Interoute via zijn Europese glasvezelnet organisaties managed videoconferencing- en telepresence-diensten aanbieden. Doordat de aanbieder de diensten op afstand beheert, worden ze toegankelijk voor organisaties die de dure technologie niet in eigen beheer willen.

Interoute zoekt uitbreiding van zijn cloud computing-portfolio. ‘Bedrijven hebben sterke behoefte aan nieuwe technologieën om hun concurrentiekracht en efficiëntie te vergroten’, aldus directeur Gareth Williams. Het bedrijf doet dat door delen van de ict-infrastructuur van klanten onder te brengen in een private cloudomgeving van Interoute. Dat heet ook wel infrastructuur as a service (IaaS).

Na de overname van VCG zijn videoconferencing- en telepresence-onderdelen van de infrastructuur die Interoute zijn klanten kan aanbieden als webdienst. Telepresence is een videovergadering waarbij mensen vanaf verschillende fysieke locaties kunnen deelnemen terwijl het lijkt alsof ze aan één vergadertafel zitten. Interoute kan voor deze diensten zijn Europese glasvezelnetwerk gebruiken, wat de kans op vertraging op de lijn (latency) of overbelasting verkleint.

Tandberg
Visual Conference Group is in 2002 opgericht door oud-medewerkers van het Noorse videoconferencingbedrijf Tandberg (tegenwoordig onderdeel van Cisco). Het bedrijf gebruikt dan ook voornamelijk Tandberg-producten. VCG heeft geen vestiging in Nederland, maar biedt lokale ondersteuning vanuit acht kantoren in Scandinavië.

Interoute heeft meer dan 14.000 zakelijke klanten. Het bedrijf heeft in Europa zo’n negentig locaties, waaronder acht rekencentra en 23 co-locaties. De locaties zijn verbonden met meer dan 55.000 kilometer glasvezel. In Nederland is het bedrijf gevestigd in Schiphol-Rijk. De glasvezelaanbieder nam eind februari 2011 in Duitsland 3600 kilometer darkfiber (ongebruikt glasvezel) van telecombedrijf KPN over.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs