Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Tablets kannibaliseren verkoop notebooks

17 maart 2011 - 15:00ActueelCloud & InfrastructureCanalys
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Zakelijke gebruikers en consumenten kopen in 2011 veel meer tablets. Voor elke tien verkochte tablets worden er vijf notebooks minder verkocht. Tablets zijn niet alleen populair bij consumenten. Steeds meer zakelijke gebruikers nemen hun tablet mee naar de zaak, aldus onderzoeksbureau Canalys.

Volgens Canalys groeit de pc-markt in 2011 met 14 procent. De groei wordt mede mogelijk gemaakt door de grote vraag naar tablets, zoals de Apple iPad of de Samsung Galaxy. De vraag naar notebooks neemt dit jaar toe met 8 procent, maar de vraag naar netbooks daalt met 13 procent, aldus Canalys.

Windows 7
Consumenten nemen steeds vaker hun tablets mee naar het werk. Dat heeft invloed op de verkoop van zakelijke notebooks aan bedrijven, aldus Canalys. Gebruikers van tablets zijn vooral managers, verkopers en marketeers die vaak onderweg zijn. Deze groep mobiele werknemers groeit in 2011 verder, aldus Daryl Chiam, analist bij Canalys. Veel groei wordt verwacht in verticale segmenten, zoals de gezondheidszorg en het onderwijs, waar steeds meer applicaties geschikt worden gemaakt voor tablets.

Deze ontwikkelingen leiden er toe dat de verkoop van netbooks en notebooks gaat afnemen. Voor elke tien verkochte tablets worden er vijf notebooks minder verkocht. Tablets kannibaliseren de markt voor notebooks en netbooks, aldus Canalys. Er zit nog wel groei in de verkoop van notebooks, omdat zakelijke gebruikers vertrouwen hebben in Windows 7 en het herstel van de economie. Maar de verkoop van netbooks zal drastisch afnemen, zo voorspelt de marktvorser.

Midden-Oosten en Japan
Canalys verwacht dat de komende maanden notebooks en netbooks op de markt worden gedumpt tegen lage prijzen. Dat komt omdat er nog veel voorraden over zijn, doordat er rond de feestdagen in 2010 minder pc’s werden verkocht. Daarnaast kan de groei van de pc-markt worden beïnvloed door de politieke onrust in het Midden-Oosten en de aardbeving en tsunami in Japan.

 

Meer over

iPadNetbooks

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Outsourcing

    Proximus NXT beheert it provincie Noord-Holland

    Cloud & Infrastructure

    NL-ix koopt Zweedse internetknooppunt Sthix

    Cloud & Infrastructure

    Apple-veiling levert zo’n 9.000 euro op

    IT Strategy & Governance

    Kort: Mollie reserveert 50 miljoen voor ai-platform met agents, Japan investeert fors in chipproductie VS (en meer)

    Microsoft Azure
    Cloud & Infrastructure

    Azure wordt duurder in Europa: tot 17 procent erbij

    Networking & Connectivity

    Kort: Cisco scoort bij PSV, VWS, SZW en NZa huren voor 440 miljoen in (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs