Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Verkoop ethernet switches keldert door ‘pauze’

30 mei 2011 - 08:37ActueelInnovatie & TransformatieCiscoIDC

De wereldwijde verkoop van ethernet switches is het afgelopen kwartaal gekelderd met 9,1 procent, zo meldt onderzoeksbureau IDC in zijn Worldwide Quarterly Enterprise Networks Tracker. In 2010 nam de verkoop van ethernet switches nog elk kwartaal toe.

Volgens IDC was de wereldwijde markt voor ethernet switches in het eerste kwartaal van 2011 goed voor een omzet van vijf miljard dollar. Dat is 9,1 procent minder dan in het eerste kwartaal van 2010. En 12,5 procent minder vergeleken met het vierde kwartaal van 2010. Vorig jaar nam de vraag naar ethernet switches flink toe. Soms groeide de omzet wel met 30 procent per kwartaal.

IDC was er zelf van uitgegaan dat er een bescheiden groei zou plaatsvinden. Maar de markt nam volgens het onderzoeksbureau een ‘pauze' en er werden daardoor minder ethernet switches gekocht. IDC zegt dat het eerste kwartaal voor netwerkleveranciers een 'pittige periode' moet zijn geweest.

10 gigabit ethernet

In het segment 10 gigabit ethernet (10GbE) werden overigens wel goede zaken gedaan. Er werden 1,35 miljoen poorten verkocht. Dat is 15,9 procent meer dan in dezelfde periode van 2010. Ook werd in het eerste kwartaal van dit jaar 6,9 procent meer routers verkocht. Doordat bedrijven hun datacenters blijven consolideren, verwacht IDC toch een blijvende vraag naar ethernet switches.

Cisco

Netwerkgigant Cisco zag zijn marktaandeel in het eerste kwartaal met 1,55 procent zakken naar 64,15 procent. Maar Cisco blijft een sterker speler in de markt voor high-end switches. Zo heeft Cisco in het eerste kwartaal van dit jaar 73,8 procent marktaandeel op het gebied van 10GbE-switches.

De meest verkochte switches, zo'n 60,9 procent, in de Layer2/3 switching-markt zijn gigabit ethernet netwerken. Fast ethernet, een wat oudere netwerktechnologie, heeft 11,4 procent aandeel. Het zijn vooral kleine bedrijven met beperkte budgetten die nog fast ethenet switches kopen, aldus IDC.

Meer over

EthernetSwitches

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Onderwijs

    Spoelstra Spreekt: Onder druk

    Data & AI

    De echte verkiezingsvraag: zijn we klaar voor de ai-economie?

    Overheid

    NerdVote zet kandidaat-Kamerleden met ict-affiniteit in de schijnwerpers

    Overheid

    Wat zeggen verkiezingsprogramma’s over ict?

    Cloud & Infrastructuur

    Investering van twee miljoen in sociaal sportnetwerk CityLegends  

    Overheid

    Stemmen voor digitalisering…? Blijf maar thuis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs