Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Vormfouten zijn reden kort geding Easi2010’

rechter rechtszaak rechtbank
26 juli 2011 - 12:113 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieDellFujitsuSCCScholten Awater

Het kort geding dat Dell en Scholten Awater hebben aangespannen tegen Easi2010 zou zijn gedaan vanwege mogelijke vormfouten in de procedure van de aanbesteding. Dit suggereren Computable-lezers op de website. Dell en Scholten Awater willen niet zeggen waarom ze een kort geding aanspannen tegen de overheidinstantie die Fujitsu het onderdeel Werkplekken gunde. Dit perceel is goed voor een bedrag van 25 miljoen euro.

Een goed ingevoerde lezer meldt dat het team van Easi2010 een beoordeling heeft gegeven aan de ic-leveranciers die meededen aan de gunning Werkplekken. Op de eerste plaats staat Fujitsu, daarna volgen respectievelijk SCC, Scholten Awater en als laatste Dell. Een voorlichter van Easi2010 wil niet ingaan op de beoordeling, maar ontkent niet dat deze ‘top-4' er zo uitziet.

Ronald Ederveen, commercieel directeur van Scholten Awater geeft geen commentaar hoe zijn bedrijf het kort geding gaat voeren. Een voorlichter van Dell Nederland zegt tevens geen commentaar te geven.

Nota van Inlichtingen (NvI)

Juridisch gezien kunnen de advocaten eventuele fouten aankaarten in de procedure en de uiteindelijke beoordeling van Easi2010. Naar verluidt is er onder de aanbieders irritatie over de verschillende ‘Nota van Inlichtingen' (NvI). De Nota van Inlichtingen is het formele document waarmee de opdrachtgever, in dit geval Easi2010, tijdens de inschrijfperiode reageert op vragen van Scholten Awater, Dell en SCC.

Vormfouten

Computable-lezers denken dat het kort geding zich richt op de procedure van Easi2010. Lezer ‘Digibeet' zegt: ‘Het bevreemdt me niks dat er partijen bezwaar maken. De aanbestedingsstukken zijn vaag, veel open eindjes en antwoorden op vragen zijn onduidelijk of afwijzend zonder goede onderbouwing. Zal wel weer een extern bureau op zitten die hier goed geld aan verdient. Prima, maar dan wel goed je werk doen.'

Lezer ‘Peter' meldt: ‘Scholten Awater is teleurgesteld omdat zij op basis van de laagste prijs altijd gekozen worden en deze keer niet uitgekozen zijn. Mogelijk dat Fujitsu een lagere prijs heeft geboden.' Lezer ‘jadatisPeter!' denkt dat Scholten Awater mogelijk heeft ontdekt dat de gunning aan Fujitsu ‘niet conform' is. ‘Dell ziet hetzelfde, óf denkt vormfouten te zien.'

Landsadvocaat Pels Rijcken

Het kort geding vindt op woensdag 31 augustus 2011 plaats in de rechtbank van Den Haag, in twee aparte procedures van Dell en van Scholten Awater. Easi2010 wordt vertegenwoordigd door landsadvocaat Pels Rijcken uit Den Haag.

De overheid heeft reeds ervaring opgedaan met een soortgelijke rechtszaak in 2007. Toen was er een kort geding van Scholten Awater tegen Easi2007 over de gunning Werkplekken, die Fujitsu toen ook kreeg. Schoten Awater verloor deze rechtszaak.

Meer over

Aanbesteding

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Database steeds vaker een belemmering: Tijd voor een radicaal andere aanpak

    Data & AI

    Van ventilator naar vloeistof

    Carrière

    Per­so­neels­te­kort stuwt in­ves­te­rin­gen in au­to­ma­ti­se­ring en ai

    Innovatie & Transformatie

    EU’s deeptech-fonds officieel van start

    Innovatie & Transformatie

    TU Delft leert drones navigeren met bijenstrategie Bee-Nav

    Software & Development

    Rabobank ruilt in 2028 Siebel in voor Salesforce en Informatica

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs