Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

One IP daagt curator om Israpunt-personeel

vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank
29 juli 2011 - 08:59ActueelInnovatie & Transformatie
Sander Hulsman
Sander Hulsman

De curator van de failliete KPN-dochter Israpunt heeft de onderhandelingen over de boedel met open source-telefonieleverancier One IP stilgelegd. Reden hiervoor is dat One IP curator Joop van den Sigtenhorst uit Zutphen in kort geding gedagvaard heeft om toegang te krijgen tot de persoonlijke gegevens van het Israpunt-personeel. De curator weigert dit.

One IP wil de individuele werknemers van Israpunt civiel dagvaarden vanwege smadelijke uitspraken op internet. In een brief op internet verwijt het personeel One IP dat het mede verantwoordelijk zou zijn voor het faillissement. Een juridische strijd over inbreuk op softwarepatenten zou mede oorzaak zijn geweest van de financiële ondergang van Israpunt. Voormalig Israpunt-directeur Arno Jolink schaarde zich openlijk achter de uitspraken van het personeel. Dit leverde hem vervolgens een beslag op zijn woonhuis op.

Geen overeenstemming

De afgelopen tijd is er nogal gesteggeld over het failliete Israpunt. De KPN-dochter vroeg faillissement aan nadat de gemeente Amsterdam een contract met de VoIP-leverancier ontbond. One IP wist vervolgens het adressenbestand van Israpunt over te nemen, maar over de boedel kwam het er vooralsnog niet met de curator uit. Op enkele punten na wisten ze niet tot overeenstemming te komen.

De onderhandelingen over de boedel zijn nu dus door curator Joop van den Sigtenhorst stilgelegd, omdat hij ‘niet wil onderhandelen terwijl hij gedagvaard wordt inzake het personeelsbestand'. Het kort geding speelde woensdag 27 juli 2011. Woensdag 3 augustus 2011 is de uitspraak.

Computable Awards 2011

Israpunt was in maart 2011 de eerste met het voordragen van een kandidaat voor de Computable Awards 2011. Het bedrijf vond dat het zelf genomineerd moest worden in de categorie Netwerk- en Communicatieleverancier van het Jaar, vanwege het 'unieke IP Businessmanager-concept'. De voordracht werd niet gehonoreerd omdat er een onderbouwing ontbrak. BBeyond, Cisco, EspritXB, Orange Business Services en Vodafone wisten wel in deze categorie een nominatie in de wacht te slepen. Naast netwerk- en communicatieleveranciers, zijn er meer ict-bedrijven in andere categorieën genomineerd voor de Computable Awards 2011. Inmiddels kan er ook al gestemd worden op alle genomineerden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Robot Jetten

    Innovatie & Transformatie

    Siemens presenteert autonome industriële ai-agent

    Innovatie & Transformatie

    Schaeffler wint Hermes Award 2026 voor hulp­plat­form humanoïde robots

    shutterstock_2577081363 Gorodenkoff
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Accenture legt accent op robotica, Sans geeft Navo lesje cy­ber­weerbaarheid (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs