Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

VMware past vSphere 5-licenties aan na kritiek

02 augustus 2011 - 09:34ActueelInnovatie & TransformatieVMware

VMware past binnenkort zijn licentiebeleid aan dat het hanteert voor het nieuwe virtualisatieplatform vSphere 5. Zo kunnen klanten meer geheugen aan hun virtuele machines (vm’s) toevoegen. Het nieuwe licentiebeleid leidde eerder tot een storm aan kritiek van boze gebruikers die veel virtuele machines en cpu’s in gebruik hebben.

De veranderingen zijn aangekondigd door blogger Derek Seaman, een Amerikaanse dataopslag- en virtualisatiespecialist. Hij meldt dat VMware van plan is het licentiebeleid voor vSphere 5 aan te passen, waardoor er meer geheugen op een vram (virtual random access memory) kan worden opgeslagen. Ict-dienstverleners zijn inmiddels door VMware op de hoogte gesteld, aangezien zij de virtualisatiesoftware aan klanten verkopen.

Volgens Seaman wordt de vSphere 5 Enterprise-vram-licentie verhoogd van 32 GB naar 64 GB. De vSphere 5 Enterprise Plus-licentie wordt verhoogd van 48 GB naar 96 GB. vSphere 5 Essentials en Essentials Plus wordt verhoogd van 24 GB naar 32 GB. VMware limiteert ook het aantal vram voor  een licentiepool van een klant voor 96 GB per virtuele machine, zelfs als de klant meer mag gebruiken. Volgens Seaman is de aankondiging een soort van compromis die VMware aan eindgebruikers voorstelt.

Vram

Doordat klanten nu meer geheugen aan hun virtuele machines kunnen toevoegen, hoopt VMware dat klanten minder boos zijn op het nieuwe licentiebeleid van VMware. In het nieuwe licentiebeleid gaat de gebruiker voortaan per central processing unit (cpu) en voor de virtualisatie gebruikte hoeveelheid ram (vram) betalen. Een vram is het geconfigureerde geheugen per cluster voor de virtuele machines die aanstaan. Klanten verwachten dat ze meer moeten gaan betalen als ze vier of zes cpu's in hun gevirtualiseerde server hebben. Inmiddels hoopt de concurrentie boze VMware-klanten aan te trekken.

VMworld Kopenhagen

VMware geen commentaar op de blog van Seaman. VMware's ceo Paul Maritz zei eerder dat ongeveer 5 procent van de klanten wat gaat merken van het nieuwe licentiebeleid. Willem van Enter, directeur van VMware Benelux, zei de kritiek van gebruikers serieus te nemen.

vSphere 5 komt in de loop van het derde kwartaal op de markt. Europese klanten en partners krijgen meer informatie tijdens de VMworld-conferenties die dit jaar plaatsvinden in Las Vegas (29 augustus-1 september) en Kopenhagen (18-20 oktober).

Meer over

GeheugenchipsLicenties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Werk aan Uitvoering versnelt vernieuwing publieke dienstverlening

    De overstap deel 6
    Innovatie & Transformatie

    Mijn laptop is al soeverein, nu mijn telefoon nog

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    Data & AI

    7 tips om ai-agents beter te beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    Flinke impuls voor Deep Tech Fonds 

    Innovatie & Transformatie

    VivaTech tovert Champs-Élysées om in een immersieve techshow

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs