Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Windows 8 krijgt online app store

19 augustus 2011 - 07:36ActueelIT Strategy & GovernanceMicrosoft

Het nieuwe pc-besturingssysteem Windows 8 van Microsoft krijgt een online app store. In de online winkel kunnen gebruikers van Windows 8 applicaties downloaden van andere softwareleveranciers (isv’s) die werken op het nieuwe besturingssysteem van Microsoft.

Dit schrijft Steven Sinofsky, baas van Microsoft's Windows and Windows Live-divisie op zijn blog 'Building Windows 8' ofwel ‘B8'. Op deze blog staat al het recente nieuws over Windows 8. De online app store van Windows 8 is niet de eerste online winkel waar applicaties staan die geschikt zijn voor een besturingssysteem. In januari van 2011 introduceerde Apple zijn Mac App Store. Daar kunnen gebruikers applicaties kopen en downloaden die geschikt  zijn voor het besturingssysteem Mac OS X. Deze online winkel is gebouwd op de succesformule van de App Store voor Apple's iPhone- en iPad-apparatuur.

Microsoft heeft al een online app store, maar daar kunnen alleen Office- en andere producten van Microsoft worden gekocht. De nieuwe online Windows 8-winkel biedt ook andere merken software. Isv's kunnen hierdoor meer applicaties verkopen aan de naar verwachting miljoenen mensen die Windows 8 gaan gebruiken.

Lessen uit het verleden

Sinofsky zegt verder dat Windows 8 voor Microsoft het grootste vernieuwingsproject is sinds de introductie van Windows 95. Sinofsky zegt bij de ontwikkeling van Windows8 rekening te houden ‘met lessen uit het verleden'. Hij hoopt dat Windows 8 niet alleen op dekstops, notebooks en netboos wordt verkocht, maar ook op tablets. Daarbij onderteunt Windows 8 ARM-processoren die in tablets wordt gebruikt, aldus Sinofsky.

Microsoft Build in Anaheim

Met de blog van Sinofsky hoopt Microsoft dat er meer aandacht komt voor Windows 8. Ook twittert Microsoft over Windows 8 en er is een speciale win8.ms-site. Tot nu schrijven media meer over Apple's iOS en Google's Android. Microsoft lichtte in juni van dit jaar een tipje van de sluier op van Windows 8.

Meer nieuws over Windows 8 wordt bekend gemaakt tijdens de Microsoft Build-conferentie in het Californische Anaheim, ten zuiden van Los Angeles. Deze bijeenkomst wordt tussen 12 en 16 september 2011 gehouden. De redactie van Computable is hierbij aanwezig en doet verslag.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AI Agents

    Incentro eerste officiële LangChain-pa...

    AI-agents bouwen is één ding. Ze betrouwbaar in productie krijgen is iets anders. Als eerste officiële Platinum LangChain-partner in Nederland helpt Incentro organisaties nu ook lokaal met enterprise-implementaties, licenties en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kort: Exact komt met financiële ai-assistent, HPE werkt nauwer samen met Oracle (en meer)

    Anne Karine Hafkamp
    IT Industry news

    ‘Phishing blijft veruit de grootste dreiging’

    Mollie GoCardless
    IT Strategy & Governance

    Mollie lijft Britse GoCardless definitief in

    IT Strategy & Governance

    Kort nieuws: Typ naar BE-YND Group, Cybercriminelen happig op verlopen domeinnamen (en meer)

    Tim Cook
    IT Industry news

    Tim Cook laat Apple in blakende gezondheid achter, maar innovatiemotor moet in hogere versnelling

    IT Industry news

    Kort: Maasland koopt PU, Europa breidt ai-rekencapaciteit uit (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs