Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Qurius verkleint verlies ondanks slechte zomer

27 oktober 2011 - 12:40ActueelInnovatie & TransformatieQurius
Rik Sanders
Rik Sanders

Ict-dienstverlener Qurius boekt in het derde kwartaal van 2011 minder verlies dan een jaar eerder. Het bedrijf noteert een verlies voor rente en belasting van 1,5 miljoen euro tegen een verlies van 3,4 miljoen euro in 2010. In de cijfers zijn reorganisatielasten niet meegenomen. In een toelichting op de resultaten is directeur Leen Zevenbergen positief over de vorderingen van de in 2010 ingezette herstructurering van het dienstenbedrijf.

De dienstverlener uit Zaltbommel zag in het derde kwartaal van 2011 de omzet dalen naar 18,9 miljoen euro, waar het in 2010 nog 21,6 miljoen euro omzette. Het bedrijf wijdt de omzetdaling aan gebrekkige bezetting in de zomermaanden en omzetverlies door de verkoop van zijn divisie ERP LN. Die divisie werd halverwege 2010 verkocht aan Infor.

De matige resultaten in het derde kwartaal van 2011 voldoen aan de verwachting van Qurius. Het bedrijf meldde na zwarte cijfers in de eerste twee kwartalen van 2011 dat het in het derde kwartaal in het rood zou kunnen uitkomen.

Kosten snijden

Qurius bracht in de eerste drie kwartalen van 2011 de bedrijfskosten omlaag naar 42,1 miljoen euro (49,5 miljoen euro in 2010). Het snijdt bijvoorbeeld in personeelskosten. Het dienstenbedrijf nam halverwege 2010 in Nederland afscheid van ongeveer veertig mensen in ondersteunende functies en stuurde bij verschillende landenorganisaties managers naar huis.

De dienstverlener meldt dat de Nederlandse en Britse divisies in de eerste negen maanden van 2011 een verlies hebben omgebogen in winst. Het gaat om een vergelijking met de eerste negen maanden van 2010. Het bedrijf staaft dit niet met cijfers.

Bijna 7 miljoen verlies

Het dienstenbedrijf leed over het jaar 2010 een verlies van bijna zeven miljoen euro. Onder leiding van directeur Leen Zevenbergen richt de dienstverlener zich primair op software van Microsoft en zijn producten en diensten ondergebracht in twee aparte divisies. In een interview met Computable vertelde Zevenbergen dat Qurius zakelijker wordt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Innovatie & Transformatie

    Database steeds vaker een belemmering: Tijd voor een radicaal andere aanpak

    Data & AI

    8 vragen over de Nederlandse AI-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 vernieuwende Digitale innovatie-projecten

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 duurzame projecten

    Carrière

    Nominaties: wie wordt CxO van het jaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs