Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
man cloud laptop kantoor

Bedrijven rekruteren vaker cloud professionals

13 januari 2012 - 09:18ActueelInnovatie & TransformatieEuroCloud

Bedrijven zoeken vaker mensen die kennis hebben van cloud computing. Dit blijkt uit een onderzoek van de Amerikaanse it-leverancier Wanted Analytics dat business intelligence software levert voor werving en selectie. Grote it-leveranciers bieden inmiddels opleidingen en certificeringen op het gebied van cloud computing, ook in Nederland.

Wanted Analytics ondervroeg 2400 bedrijven naar wat voor it-medewerkers ze de afgelopen drie maanden hebben gerekruteerd. Daaruit bleek dat de vraag naar cloud computing experts binnen een jaar met 61 procent was gestegen. Volgens het bedrijf betekent dit dat steeds meer bedrijven investeren in cloud computing en deze technologie niet meer als een hype zien.

De meeste vraag komt van bedrijven die kantoor houden in grote Amerikaanse steden, zoals Seattle, San Francisco en New York. In San Francisco steeg de vraag naar cloud computing experts binnen een jaar naar 95 procent. In totaal waren daar duizend vacatures waarin werd gevraagd naar cloud computing expertise. Overigens daalde de vraag in andere steden. In San Jose, een stad midden in Silicon Valley, nam de vraag met 12 procent af.

EuroCloud

It-professionals kunnen zich inmiddels een opleiding volgen en certificeren in cloud computing technologieën van grote it-leveranciers. Zo kondigde HP eind 2011 nieuwe certificeringen aan voor zijn cloud computing oplossingen Verder zijn internationale organisaties bezig met cloudcertificeringen, zoals ENISA (European Network and Information Security Agency), ISO (International Standards Organisation), NIST (National Institute of Standards and Technology), IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), CSA (Cloud Security Alliance) en EuroCloud. EuroCloud heeft zelfs al twee complete certificeringsprogramma's klaar, één voor datacenters (IaaS) en één voor cloud-softwareoplossingen (SaaS).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Handelsoorlog zet druk op technologiesector, maar biedt ook kansen

    OpinieSoftware & Development

    Softwareontwikkeling: tijdperk van óf kopen óf bouwen is voorbij

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs