Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Willemse schikt met Inter Access en Rapar

Handen schudden
24 januari 2012 - 10:28ActueelIT Strategy & GovernanceSLTN

Rabo Participaties (Rapar) neemt het belang van 11 procent in Inter Access over van oprichter en ex-bestuurder Gerard Willemse. Rapar was al meerderheidsaandeelhouder. Ook hebben Rapar, Inter Access, Willemse en andere betrokken partijen alle juridische procedures met onmiddellijke ingang beëindigd. De conflicten ontstonden nadat de Ondernemingskamer eind 2009 Willemse het eigenaarschap van Inter Access ontnam ten gunste van investeerder Rapar.

Rabo Participaties heeft het resterende minderheidsbelang overgenomen dat voormalig directeur en grootaandeelhouder Gerard Willemse via zijn persoonlijke holding Marigot Investissements hield in Inter Access Groep. Ook hebben betrokken partijen een punt gezet achter alle juridische procedures. Of dit ook betekent dat het onderzoek is gestopt dat de Ondernemingskamer naar de handel en wandel van Inter Access heeft laten instellen, is onduidelijk.

Voor ict-dienstverlener Inter Access betekent het akkoord dat er een einde is gekomen aan een lange periode van juridische conflicten over de eigendomsverhoudingen binnen de onderneming. Alle aandacht kan nu gericht worden op de toekomst, stelt het bedrijf.

Kopje onder

Inter Access ging in 2009 bijna kopje onder, maar werd gered door een financiële injectie van investeerder Rapar (Rabobank Participaties). Toen besloot de Ondernemingskamer op 31 december 2009 het belang van oprichter Willemse, door het omzetten van een lening van Rapar in aandelen, te verkleinen van 60 procent naar 11 procent. De meerderheid van de aandelen en daarmee de zeggenschap kwam daardoor in handen van investeerder Rapar.

Aanvechten

Volgens Willemse was het de eerste keer in de geschiedenis dat de Ondernemingskamer de macht van een meerderheidsaandeelhouder breekt om een herstructurering mogelijk te maken. Hij noemde zijn zaak een 'wake-up call' voor alle meerderheidsaandeelhouders van Nederland, omdat 'blijkt dat een bestuur en raad van commissarissen op basis van dubieuze en twijfelachtige informatie zomaar je meerderheidsbelang kunnen afpakken'. De oprichter van Inter Access liet het er niet bij zitten en ging tot aan de Hoge Raad in beroep. Die wees zijn protest af, waarna Willemse zei naar het Europese Hof voor de rechten van de mens te stappen. Daarnaast hadden Inter Access en Willemse nog claims op elkaar lopen.

De Ondernemingskamer oordeelde in de beschikking van 31 december 2009 dat er een onderzoek moest komen naar het gevoerde beleid bij Inter Access vanaf de herstructurering vanaf 2003 en de oorzaken van de financiële problemen bij de automatiseerder. Hoe ver de aangewezen enquêteur, mr. Willem Jan van Andel, is met dit onderzoek, is onduidelijk.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Sourcing & Vendor Management

    UU brengt met model it-kwetsbaarheden in kaart 

    Software & Development

    Kort: Meer winst voor Wolters Kluwer, Bending Spoons lijft Airtable in (en meer)

    IT Strategy & Governance

    ABN Amro: ict-sector herstelt zich fors

    IT Strategy & Governance

    Zakendoen met samenwerkingsverbanden

    Cloud & Infrastructure

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    Overheid

    Garbage In – Garbage Out – Garbage Lost

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs