Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Kleinbedrijf ziet voordelen cloud computing niet’

23 februari 2012 - 07:503 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieVanson Bourne
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

Europese bedrijven met minder dan honderd medewerkers zijn sterk afhankelijk van ict, maar zien niet de voordelen van een overstap naar cloud computing. Reden hiervoor is dat het deze organisaties ontbreekt aan kennis van de technische mogelijkheden. Dit blijkt uit onderzoek van onderzoeksbureau Vanson Bourne, in opdracht van Dell en Intel.

Tijdens de enquête over de server- en opslagbehoeften van kleine Europese bedrijven gaf meer dan een derde (35 procent) van de respondenten aan weinig of geen kennis te hebben van de voordelen die een cloud-gebaseerde infrastructuur hun bedrijf zou kunnen bieden. 28 procent zegt niet van plan te zijn om hun infrastructuur naar de cloud te migreren.

Storingen minimaliseren

Aan het onderzoek deden 1150 kleinbedrijven mee, waarvan ongeveer 20 procent uit Nederland komt. Volgens de enquêteresultaten heeft 93 procent van de kleine bedrijven een storing ondervonden die van invloed was op hun vermogen om zaken te doen. Circa één op de zes (17 procent) respondenten gaf aan dat dergelijke storingen minimaal één keer per week optreden. Hoewel kleine bedrijven door veel ict-storingen worden getroffen, hebben zij slechts een zeer beperkte kennis van de mogelijkheden die cloud computing biedt om de bedrijfscontinuïteit te waarborgen en het aantal storingen te minimaliseren.

Van alle kleine Europese bedrijven heeft slechts 2 procent alle bedrijfstoepassingen naar de cloud gemigreerd. 85 procent heeft bedenkingen over een dergelijke stap. Beveiliging (28 procent) en privacy (20 procent) zijn de meest genoemde punten van zorg, gevolgd door de prestatie (14 procent) en beschikbaarheid (12 procent).

Pay as you go-model

Cloud computing wordt door veel opinieleiders en experts binnen de ict-branche gezien als een uiterst relevante en aantrekkelijke optie voor kleine bedrijven. De cloud stelt hen namelijk in staat om over te stappen naar een pay as you go-model, waarbij ze alleen betalen voor de infrastructuur die ze werkelijk gebruiken. Daarnaast maakt de cloud een einde aan de noodzaak van hardware-investeringen en aan de bedrijfsrisico's die inherent zijn aan traditionele ict-infrastructuren.

Ondanks deze voordelen gaf meer dan een derde van de ondervraagden (35 procent) aan weinig of geen kennis te hebben van cloud computing. Bovendien lijkt er sprake te zijn van een duidelijke correlatie tussen een gebrek aan kennis over de cloud en lage acceptatiepercentages. Het Verenigd Koninkrijk is op het gebied van cloud computing het meest progressieve Europese land. 25 procent van alle kleine Britse bedrijven maakt gebruik van deze relatief nieuwe technologie, terwijl dit percentage in Zwitserland slechts 2 procent bedraagt. In Nederland maakt 16 procent van de kleinbedrijven inmiddels gebruik van de cloud, 17 procent wil het binnen drie jaar gaan toepassen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Invest-NL versterkt Nederlandse deeptech

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Gartner ziet veel vraag naar servers, Bird vliegt niet uit (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Vaker gehoord

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs