Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Bonhoeffer College voert iPad in les in

19 april 2012 - 08:21ActueelCloud & Infrastructuur
Sander Hulsman
Sander Hulsman

De Enschedese scholengemeenschap Bonhoeffer College voert na een geslaagde proef iPads voor alle eerstejaars in de les in. Netwerkintegrator Network2day heeft hiervoor het Wi-Fi-netwerk met een grote capaciteit gebouwd. De infrastructuur is klaar om met ingang van het schooljaar 2012-2013 890 eersteklassers en docenten te voorzien van iPads.

Het Bonhoeffer College (vierduizend leerlingen en vijfhonderd medewerkers) heeft het lopende schooljaar een proef gedaan met de toepassing van 170 iPads in de eerste klassen. De multimediale mogelijkheden met bewegend beeld en geluid van de iPads bevielen zo goed, dat de school besloot vanaf het komende schooljaar alle eerstejaars van iPads te voorzien.

De vijf vestigingen van het Bonhoeffer zijn via een glasvezelnetwerk met elkaar verbonden. Om de inzet van iPads mogelijk te maken, moest het bestaande netwerk door Network2day worden uitgebreid met een hoogwaardig Wi-Fi-netwerk met meer dan tweehonderd access points, verspreid over de diverse locaties.

Dataroaming

‘De multimediatoepassingen op zoveel iPads stellen zware eisen aan de capaciteit', zegt it-manager van het Bonhoeffer College Louis Trousset. ‘Leerlingen lopen van klas naar klas, dataroaming binnen de gebouwen zorgt ervoor dat ze online blijven. Per access point moeten er minimaal dertig iPads verbinding kunnen hebben. De apparatuur is erop ingesteld om de iPad-connecties via het 5 Ghz-spectrum te laten verlopen. ‘Gewone' communicatie van laptops en smartphones loopt via dezelfde apparatuur, maar dan gescheiden over 2,4 Ghz. Het netwerk kan de zware belasting prima aan.'

De ervaringen in de proef zijn zo positief dat na de zomer bovenop de 170 iPad-gebruikers van dit moment nog eens 720 leerlingen en docenten met hun eigen iPad kunnen gaan werken. De instelling stelt een huurkoopregeling in om de aanschaf mogelijk te maken.

Meer over

iPadNetwerkbeheerRoaming

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    7 reacties op “Bonhoeffer College voert iPad in les in”

    1. Jan schreef:
      20 april 2012 om 08:04

      Een mooi voorbeeld van hoe het ministerie van OCW weer heeft zitten slapen en niet bij voorhand heeft afgedwongen dat curricula van scholen moeten voldoen aan open standaarden zodat er in algemene zin gebruik kan worden gemaakt van tablets.
      Hetzelfde geldt overigens voor de diverse papierloze initiatieven waarbij ook grif iPads worden ingezet zonder er bij stil te staan dat je jezelf in een vendor lockin fuik drijft. Niets ten nadele van de iPad zelf wat qua hardware op dit moment toonaangevend is maar dat kan over een jaar of meerdere jaren niet meer zo zijn en dan is het maar de vraag of het zo’n goed idee was om voor een merk tablet te gaan.

      Login om te reageren
    2. Mario Verhaeg schreef:
      20 april 2012 om 08:21

      Dit gaat over eerste jaars middelbareschool leerlingen?! No offence, maar slaan we nu niet een beetje door? Dit gaat natuurlijk miljoenen kosten (aanschaf, beheer, ontwerp, etc…) Ik dacht dat we de broekriem aan moesten halen in Nederland?

      Daarnaast, wat is er mis met boeken? Op de middelbare school moet men zich eens gaan bezig houden met het onderwijs, in plaats van altijd voorop proberen te lopen in techniek! Voor dit hele systeem hadden ze beter een paar leraren extra aan kunnen nemen.

      Login om te reageren
    3. maxx schreef:
      20 april 2012 om 08:46

      Wie is de lientiehouder van de iPad? De school of de leerling? Wat moet een leerling die niet akkoord kan/wil gaan met de licentievoorwaarden van Apple?

      Login om te reageren
    4. Henk schreef:
      20 april 2012 om 09:33

      Eens met Mario. Hoezeer ik ook een voorstander ben van digitale hulpmiddelen, ik weet ook dat 30% van alle lessen in het VO momenteel gegeven wordt door iemand die niet de vereiste opleiding heeft gevolgd. Scholen nemen goedkope stagiaires aan i.p.v. ervaren gediplomeerden en zetten docenten die alleen in de onderbouw mogen lesgeven in in de bovenbouw.
      Tel daarbij op dat de klassen in Nederland groter zijn dan waar ook in Europa en je weet dat het onderwijs eens in het bedrijfsleven zou mogen kijken voor een lesje in ‘prioriteiten stellen’.

      Login om te reageren
    5. J.C.I. Post Jonkman schreef:
      7 mei 2012 om 08:17

      Dit is niet geheel nieuw. Het Hondsrugcollege in Emmen heeft dit het afgelopen jaar al voor alle eerstejaarsleerlingen ingevoerd. Het heeft natuurlijk aanloop problemen maar heeft ook wel degelijk zijn voordelen.

      Login om te reageren
    6. Maarten Oberman schreef:
      7 mei 2012 om 09:06

      30 leerlingen in een Wi-Fi cel is grofweg gemiddeld: 10 Mbit/s bruto. Dat lijkt ruim voldoende voor alle communicatietoepassingen. Interessanter is welke app’s men gaat gebruiken en wat dat in de praktijk zegt over het capaciteitsgebruik en de performance van het netwerk. Er zijn namelijk meer parameters dan alleen de netwerkcapaciteit waar eisen aan gesteld moeten worden, om tot een goede performance te komen.

      Login om te reageren
    7. Alex schreef:
      30 mei 2013 om 16:36

      Tevens moeten kinderen ook leren dat het bezit en toegang tot ict niet altijd vanzelfsprekend is. De meeste overheden en bedrijven kunnen zich niet altijd de neiuwste techniek veroorloven. Nu leren ze dat het heel normaal is om een ipad te bezitten! Straks kunnen ze niet meer zonder, en dat terwijl er zat alternatieven zijn die meer bieden voor de helft vannhet geld van een Apple!!! Leren ze op school met appeltjes spelen, terwijl ze straks in het werkelijke leven moeten werken met android, wp8, linux, windows of wat anders, of zelfs helemaal niets…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor OT 

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs