Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

RIM presenteert Blackberry 10

02 mei 2012 - 12:44ActueelCloud & InfrastructuurBlackberry
Suzanne Martens
Suzanne Martens

Research in Motion (RIM) heeft zijn nieuwe besturingssysteem Blackberry 10 gepresenteerd. De smartphoneleverancier stelt de ontwikkelaarskit beschikbaar aan bedrijven zodat zij hun producten kunnen klaarmaken voor dit nieuwe platform. De eerste BlackBerry 10-toestellen worden eind 2012 verwacht.

De toolkit bevat de Blackberry 10 Native SDK met Cascades, waarmee ontwikkelaars native applicaties kunnen ontwikkelen in C, C++ of Qt. Daarnaast bevat de Native SDK api's (application programming interfaces) die ontwikkelaars toegang geven tot de kernfuncties van het toestel en een reeks aan Blackberry-applicatiediensten, zoals push- en betaaldiensten. Cascades is een toolset om krachtige native applicaties te bouwen waarmee ontwikkelaars eenvoudig visueel sterke toepassingen kunnen ontwikkelen zonder grafische code te hoeven schrijven.

WebWorks SDK

De toolkit bevat ook ondersteuning voor html5-applicatieontwikkelaars met de Blackberry 10 WebWorks SDK, waarmee zij native-achtige applicaties kunnen ontwikkelen met gewone webprogrammeringstechnologieën. Met de Blackberry 10 WebWorks SDK kunnen ontwikkelaars html5 en css gebruiken voor het bouwen van apps. In deze eerste versie van de Blackberry 10 WebWorks SDK hebben ontwikkelaars toegang tot een deel van de volledige WebWorks-api's.

Applicaties die zijn gemaakt met één van de Blackberry 10-tools zullen zowel draaien op Blackberry 10-smartphones als op de Blackberry Playbook-tablet. Blackberry 10 krijgt speciale widget-technologie mee. Ook wordt swypen mogelijk en worden tijdens het navigeren door apps gebruikersacties weergegeven. Een interessante nieuwe functionaliteit is de timelapse-feature. Hiermee legt de camerasoftware vlak voor en na de daadwerkelijke foto ook beeld vast zodat de gebruiker het beste beeld kan kiezen.

BBX

In eerste instantie noemde RIM zijn nieuwe besturingssysteem BBX, maar het Amerikaanse softwarehuis Basis maakte hier bezwaar tegen. Al veel eerder had dit bedrijf het softwareproduct BBx in huis. Een rechter gaf hen gelijk en dwong RIM de naam BBX aan te passen. De smartphoneleverancier koos uiteindelijk voor Blackberry 10.

Meer over

BesturingssystemenSmartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Topmannen RIM verlaten Blackberry-maker

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Blackberry-maker RIM krijgt opnieuw klappen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    RIM verandert naam BBX naar Blackberry 10

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    RIM voor de rechter om naam BBX

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    RIM introduceert besturingssysteem BBX

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    BlackBerry verruimt Work Space tot iOS en Android

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs