Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Interoute breidt Gents datacenter uit

29 april 2013 - 14:09ActueelCloud & InfrastructuurInteroute
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

Leverancier van datacenterdiensten Interoute heeft de oppervlakte van zijn datacenter in het Belgische Gent bijna verdubbeld tot vijftienhonderd vierkante meter. Het datacenter kan nu 9600 servers herbergen. Het datacenter in Gent wordt inmiddels gebruikt door klanten als ict-dienstverlener Domoware, lingeriefabrikant Van de Velde en de Vlaamse energieleverancier Eandis.

Toegangscontrole gebeurt door biometrische checks van vingerafdrukken. Dit gebeurt op afstand vanuit het datacenter in Amsterdam. Het gebouw wordt binnen en buiten bewaakt met camera’s. Het datacenter is voorzien van een ISO 27001-certificaat en heeft een zogeheten power usage effectiveness (PUE) van 1,4.

Klanten profiteren van de grote connectiviteit, waaronder Multi-Protocol Label Switching (MPLS), internettoegang, ip-transit en Ethernet-diensten. Het datacenter in Gent staat, via het pan-Europese netwerk van de dienstverlener, in directe verbinding met de Interoute-datacenters in onder andere Amsterdam, Londen, Parijs en Frankfurt. Disaster recovery en bedrijfscontinuïteit zijn geïntegreerd, met de mogelijkheid om diensten als dat nodig is door te sturen naar Interoute Point of Presence-datacenters (PoP) in Brussel en Oostkamp.

Ict-dienstverleners

Volgens executive vice-president enterprise solutions Jan Louwes is er een groeiende behoefte bij middelgrote bedrijven aan datacenters binnen de Europese grenzen. ‘Vooral in en rondom Gent zien we een sterke groei van bedrijvigheid. Bij productiebedrijven, maar ook bij system integrators en andere ict-dienstverleners, biotechnische bedrijven, overheidsinstanties en multinationals.’

Interoute is de eigenaar en operator van een platform voor cloud-diensteniEuropa, dat ruim zestigduizend kilometer glasvezel, tien eigen datacentra en nog eens honderdveertig aangesloten partnerdatacentra in heel Europa verbindt. Interoute heeft kantoren op het gehele Europese vasteland, in Noord-Amerika en Dubai. Interoute is eigendom van de Sandoz-familie en investeringsmaatschappij Dubai Holding uit de Verenigde Arabische Emiraten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    goal
    Cloud & Infrastructuur

    Interoute scoort contract bij UEFA

    Cloud-applicaties
    Cloud & Infrastructuur

    Interoute neemt Oracle-specialist Quantix over

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Interoute koopt videovergaderbedrijf VCG

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Interoute koopt ongebruikt Duits glasvezel KPN

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Interoute in netwerken voor hotels

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Colt stopt stiekem kabels in de buizen Interoute

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs