Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

xGov, standaard website voor alle gemeentes

28 juni 2013 - 08:01ActueelCloud & Infrastructuur
externe partij
externe partij

Binnen een week een toegankelijke, toptaken-website voor gemeentes. Dat is waar start-up Xuntos zichzelf mee in de markt zet. Kwaliteit hoeft niet lastig of duur te zijn volgens de oprichters. Gemeentes bieden in principe hetzelfde aan, dus een sterke basis-website die naar wens wordt uitgebreid en van huisstijlen voorzien, is een prima werkende oplossing.

Xuntos introduceert xGov, een volledig functionerende website in een vormgeving naar wens, met mogelijkheden en functionaliteit die een moderne gemeente-site moet hebben. De open source web-omgeving wordt gratis aangeboden en is in nauwe samenwerking met een gemeente ontwikkeld. Hierbij is het ‘toptaken’-principe het uitgangspunt, waarbij wordt aangenomen dat gebruikers een bepaalde taak snel willen uitvoeren; ook wel een taakgerichte website genoemd. Dit is een andere benadering dan het traditionele, communicatieve eenrichtingsverkeer.

xGov is een kant-en-klare website die samen met een of meerdere gemeentes vorm krijgt. Die samenwerking is van belang voor Xuntos, dat Galicisch is voor ‘samen’. Ze willen graag samen met gemeentes een passend webconcept ontwikkelen.

xGov is gebaseerd op Umbraco, een open source contentmanagementsysteem voor het bewerken en beheren van dynamische webpagina’s. Dit houdt in dat gemeentes de website gratis kunnen downloaden en gebruiken, en dat alleen voor ondersteuning wordt betaald. Voor deze ondersteuning kunnen ze terecht bij Xuntos zelf, of bij een ander lid van de Umbraco-community. Hierdoor wordt vendor lock-in voorkomen, zitten gemeentes niet vast aan licenties en blijven ze flexibel in hun keuzes.

Meer over

ECMOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    3 reacties op “xGov, standaard website voor alle gemeentes”

    1. Mario Gielissen schreef:
      28 juni 2013 om 09:21

      Vendor lock-in wordt hiermee niet helemaal voorkomen omdat voor Umbraco weer Microsoft ASP vereist is.

      Login om te reageren
    2. Jan van Leeuwen schreef:
      28 juni 2013 om 11:26

      Voor mij is het slecht te begrijpen dat men op een platform zet dat aan het afkalven is. Het gebruik van ASP loopt steeds meer terug tot momenteel slechts 17% heb ik laatst gelezen.
      In ieder geval wordt wel MySQL ondersteund, goed of niet, het is de standaard defacto.

      Login om te reageren
    3. Erik Vriend schreef:
      30 juni 2013 om 21:20

      Ik ben benieuwd of met deze aanpak ook de Webrichtlijnen (www.Webrichtlijnen.nl) gemakkelijk ondersteund worden. Gemeenten moeten websites aanbieden die door bv. kleurenblinden (kleurgebruik en contrast), blinden (voorleessoftware) en doven (visuele ondersteuning van teksten) gebruikt moeten worden. Dit vergt in de praktijk veel aandacht en ervaring. Met een Open Source CMS product als Drupal is dit in ieder geval prima mogelijk gebleken.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs