Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Mijndomein.nl wapent zich met Quanza Engineering

01 juli 2013 - 09:15AchtergrondCloud & InfrastructuurQuanza Engineering
Externe partij
Externe partij

Met het uitdijen van de cloud nemen de aanvallen van DDoS -hackers alleen maar toe. Vooral providers van clouddiensten liggen daarbij onder vuur. Mijndomein.nl, aanbieder van laagdrempelige domeinhosting, ziet de rol ´sitting duck´ niet zitten en kiest voor een goede bescherming tegen het DDoS-gevaar. DDoS-aanvallen worden voortaan moeiteloos afgeslagen met een ´toverdoos´ die Quanza Engineering beheert en heeft geïnstalleerd.

Domein- en webhost Mijndomein.nl behoort tot een van de grootste domeinaanbieders in Nederland, met bijna zeshonderdduizend domeinnamen voor ruim 176.000 klanten. Mijndomein.nl wil de goedkoopste én de allerbeste domein- en webhost van Nederland zijn. Dat betekent óók concurreren op veiligheid en betrouwbaarheid. Websites en domeinnamen mogen dan niet doelwit worden van een DDoS-aanval.

Uit onderzoek van Gartner in 2012 blijkt dat DDoS-aanvallen in de top drie staan van bedreigingen van de internetveiligheid. Het aantal en de geavanceerdheid van de aanvallen neemt drastisch toe constateert het onderzoeksbureau, vooral de aanvallen die veel bandbreedte nemen. Uit ander recent onderzoek blijkt dat een gemiddelde aanval op een webserver 32 uur voortduurt. In 43 procent van de gevallen leidt een DDoS-aanval tot het geheel of gedeeltelijk uitvallen van een datacenter.

Mijndomein.nl wilde dat zijn twee serverparken voorbereid zijn op dergelijke aanvallen. Henri de Jong, eigenaar van Mijndomein.nl, zegt: ´Wij wilden een waterdichte oplossing voor dit groeiende risico, om onze klanten continuïteit te kunnen garanderen. Quanza Engineering is dan de specialist en we beschermen Mijndomein.nl nu optimaal tegen DDoS-aanvallen.´

Quanza Engineering analyseerde de veiligheid van het netwerk van Mijndomein.nl en bouwde een proefopstelling voor prestatiemetingen tijdens het succesvol afslaan van DDoS-aanvallen. Quanza´s Adam van de Putte adviseerde vervolgens een oplossing gebaseerd op een RioRey-appliance. Van de Putte: ´Aan de hand van gepatenteerde algoritmen herkennen RioRey-appliances de patronen van een DDoS-aanval, zodat deze binnen dertig tot negentig seconden al kunnen beginnen met hun beschermende werk. De RioRey begint dan met het blokkeren van DDoS-verkeer en laat betrouwbaar verkeer gewoon door.’

Voor Mijndomein.nl was het ook belangrijk dat Quanza de oplossing beheert en monitort. Quanza zorgt dat de appliance altijd voorzien is van de laatste software, houdt een extra oogje in het zeil wanneer de omgeving van Mijndomein.nl onder vuur ligt en komt in actie wanneer dat nodig is.

Meer over

DDoSHackingNetwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    2 reacties op “Mijndomein.nl wapent zich met Quanza Engineering”

    1. Mario Gielissen schreef:
      7 juli 2013 om 21:30

      Als Quanza Engineering gespecialiseerd in netwerkbeveiliging, waarom draait hun eigen site dan nog op Joomla 1.5? Als er een CMS is wat veel misbruikt wordt, dan is het wel Joomla 1.5.

      Login om te reageren
    2. Wim schreef:
      16 juli 2013 om 14:11

      @Mario, Quanza lijkt me een netwerkoplossing, geen CMS. Het zou nogal onwerkbaar zijn als Qanza een dergelijke CMS beperking oplegt, per slot host mijndomein voor klanten met hun eigen site oplossing, en nogal vreemd als je uberhaubt als gewone gebruiker iets merkt van deze beveiliging. Je verwart wellicht vatbaarheid voor site-hackers en vatbaarheid voor service aanvallen als DDoS.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor OT 

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs