Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Forrester: ICT-uitgaven Benelux stijgen licht

Vrouw onderzoek laptop grafieken
15 juli 2013 - 11:51ActueelCloud & InfrastructuurForrester
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

De bestedingen aan ict in de Benelux zullen in 2013 met 0,2 procent minimaal stijgen tot 43 miljard euro. Dat voorspelt marktonderzoeksbureau Forrester in z’n nieuwste rapport. De teruggang van de ict-bestedingen elders in Europa is veel groter met 1,7 procent. Voor heel Europa komen de ict-bestedingen uit op 460 miljard euro.

Voor 2014 verwacht Forrester voor heel Europa een lichte groei van de ict-bestedingen met 3,9 procent, maar waarschuwt dat het hierin weleens te optimistisch zou kunnen zijn. Wereldwijd voorziet het bureau een groei van 2,3 procent in 2013, een vol procentpunt minder dan wat werd voorspeld in januari 2013. In 2014 gaat de wereldmarkt met 5,4 procent groeien.

Analist Andrew Bartels van Forrester schrijft dat cio’s blijkbaar het standaard recept volgen voor een economische crisis: het schrappen van investeringen in ict-apparatuur, software en nieuwe projecten. ‘Toch zullen zij sterker moeten snijden in andere kostenposten als onderhoud en outsourcing.’

De Europese ict-markt loopt met z’n waarde van 460 miljard euro steeds verder achterop bij die in Noord- en Zuid-Amerika (960 miljard euro) en Azië (493 miljard euro). De drie grootste Europese markten (Duitsland, Frankrijk en VK) kachelen in 2013 gemiddeld met 1 procent achteruit. Duitsland (86 miljard euro) en de VK (tachtig miljard euro) zien beide de bestedingen met 0,1 procent groeien, Frankrijk (70 miljard euro) valt terug met 1,1 procent.

Software

Hoewel de uitgaven in de meeste productgroepen gelijk blijven of dalen, doet software – in het bijzonder mobiele apps en business analytics-software – het met een groei van 2,2 procent het best. De verliezers zijn consulting en integratie (0,2 procent), telecomapparatuur (4,3 procent), outsourcing (4,4 procent), telecomdiensten (4,5 procent) en computerapparatuur (1,6 procent).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Pijl naar rechts icoon

    Awareways

    Van awareness naar gedrag: mensgerichte cyber resilience in de praktijk
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Crisis
    Software & Development

    Forrester: ERP-investeringen slinken in 2011

    Computable.nl
    Carrière

    Forrester bagatelliseert aandeel Windows 7

    Data & AI

    Forrester: Vijf wijzigingen in Microsoft-licenties

    Budget geld planning
    Innovatie & Transformatie

    Forrester tempert verwachte groei ICT-uitgaven

    Budget geld planning
    Innovatie & Transformatie

    Forrester: uitgaven aan ICT stijgen in 2010

    Euro
    Innovatie & Transformatie

    Forrester: ‘Neergang ICT-sector is voorbij’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs