Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IT-starter kijkt vooral naar ontwikkelingsopties

16 oktober 2013 - 07:37ActueelCarrière
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Ontwikkelingsmogelijkheden zijn voor starters in de it het belangrijkste aspect in de keuze voor een baan. Dit blijkt uit jaarlijks onderzoek van recruiter Procam. Het onderzoek is gebaseerd op de Schein Waardenlijst, waarin starters een rangvolgorde aanbrengen in verschillende punten in mate van belang ten aanzien van hun loopbaan.

Naast ontwikkelingsmogelijkheden hechten starters ook veel waarde aan baanzekerheid en uitdagend werk. Deze eindigen op een gedeelde tweede plaats. Verantwoordelijkheid dragen voor het werk van anderen wordt als minst belangrijk ervaren en komt op de elfde plaats.

Vakinhoudelijke expertise daalt

Dit jaar hechten starters minder waarde aan het hebben van vakinhoudelijk expertise. Deze waarde stond vorig jaar nog op de tweede plaats in de ranglijst, maar is dit jaar gedaald naar een achtste plek. De minst belangrijke waarden zijn onveranderd gebleven ten opzichte van vorig jaar. ‘Werk doen dat nuttig is voor anderen’ staat op de negende plaats, ‘zekerheid hebben over de woonplaats’ op de tiende plaats en ‘verantwoordelijkheid dragen voor het werk van anderen’ is dus de hekkensluiter.

‘Jonge talenten zijn onmisbaar voor organisaties’, meent Procam-directeur George Buysrogge. ‘Het is daarom ook belangrijk om te weten wat er bij hen speelt en wat hen drijft in deze fase van hun leven. Veel organisaties leven in de vaste overtuiging dat ze starters op de arbeidsmarkt kunnen aantrekken door bijvoorbeeld een goed beginsalaris en aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden te bieden. We kunnen uit het onderzoek echter de conclusie trekken dat werkgevers beter kunnen inzetten op het bieden van uitgebreide ontwikkelingsmogelijkheden en uitdaging in het werk. Door goed in te spelen op de wensen van jong talent ontstaat er een vruchtbare arbeidsrelatie en wordt het vroegtijdig verlaten van de organisatie voorkomen.’

Meer over

DetacheringStarters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    TalentTool vergroot sollicitatiekansen IT-starter

    500 euro beloning
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ROM-fonds Zuid-Holland ondersteunt starters

    ActueelCarrière

    1 op 3 starters wisselt binnen jaar van baan

    Vrouw notitieblok onderzoek vragenlijst
    ActueelCarrière

    Jonge ICT’er wil informele, flexibele baan

    2 reacties op “IT-starter kijkt vooral naar ontwikkelingsopties”

    1. John schreef:
      17 oktober 2013 om 06:45

      Klopt: Ontwikkelingsmogelijkheden, baanzekerheid en uitdagend werk, dat zoeken jongeren. En dat zijn nu precies de pijlers onder de Calco Masterclass. Maandelijks kunnen tot 10 hoog opgeleide jongeren instromen om, na 2 maanden intensieve trainig, bij een van onze top-500 klanten te worden ingezet. Volg de Calco ambassadeurs om meer te weten te komen.

      Login om te reageren
    2. DaviddeJong schreef:
      22 oktober 2013 om 07:13

      De basis van ontwikkelmogelijkheden en uitdaging begint bij het individu en niet bij een opleiding. Waarin wil jij je graag ontwikkelen en wat is voor jou nou échte uitdaging? Dit is voor iedereen anders, waardoor het op maat gesneden talentenprogramma van Procam recht doet aan de behoeften van starters en bovendien al 16 jaar bewijst een succesvolle pijler te zijn onder succesvol ondernemen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs