Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Over naar nieuwe generatie Gigabit Wi-Fi

17 oktober 2013 - 09:16ActueelCloud & InfrastructuurAerohive Networks
externe partij
externe partij

De nieuwe AP370 en AP390 van Aerohive zijn een aanvulling op het platform voor cloudbeheerde mobiele netwerken en bieden een eenvoudig migratiepad naar 802.11ac gebaseerd Gigabit Wi-Fi. De Aerohive oplossing biedt ruimte voor twee scenario’s: stapsgewijs migreren vanuit een bestaande Wi-Fi omgeving of de installatie van een volledig nieuw 802.11ac netwerk met een overgang in één keer.

802.11ac is de meest recente technologische standaard voor radiotransmissie in de Wi-Fi industrie, waarmee een toename in data-overdrachtsnelheden tot boven de één gigabit per seconde is te realiseren. De nieuwe technische specificaties staan een grotere capaciteit toe dan met de huidige standaard 802.11n. Ze zorgen tevens voor een beter beheer van de radiofrequency (rf). Daarmee is binnen ondernemingen de aanzwellende stroom van nieuwe Wi-FI apparaten op te vangen. Snellere Wi-Fi toepassingen zijn te realiseren nadat de Wi-Fi Alliance afgelopen maand juni de specificaties voor de certificering van 802.11ac producten heeft vrijgegeven.

Omdat de meeste apparaten nog werken volgens de 802.11n standaard, maken bedrijven weinig haast met de invoering van 802.11ac. Het opwaarderen van het netwerk kost te veel tijd en investeringen. Ook de mogelijke aanpassing van de voedingsinfrastructuur aan grotere vermogens (Power over Ethernet+: PoE+) vormt een barrière. Met deze annoncering laat Aerohive zien, hoe ondernemingen zelfs met een verouderde PoE-infrastructuur de 802.11ac standaard kunnen invoeren zonder de uitrol van nieuwe Wi-Fi toepassingen binnen hun netwerk te compliceren of zelfs uit te stellen.

De nieuwe AP370 and AP390 producten verhogen het niveau van Aerohive’s gedistribueerde architectuur, aangeduid als Cooperative Control architecture. Deze biedt Wi-Fi van het hoogste niveau zonder het gebruik van een controller of een overkoepelend netwerk. Daarmee is 802.11ac direct uit te rollen of in fasen zonder extra uitgaven voor aanvullende apparatuur. De kosten en de complexiteit van het opwaarderen van controllers en bijbehorende software vormt niet langer een punt van zorg. Onder Aerohive’s HiveO kunnen oude en nieuwe access points gezamenlijk binnen hetzelfde netwerk functioneren.

Meer over

NetwerkbeheerNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    Start
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Vergunning voor datacenter EvoSwitch, piepjonge Perry haalt 1,6 miljoen op (en meer)

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    3 reacties op “Over naar nieuwe generatie Gigabit Wi-Fi”

    1. Maarten Oberman schreef:
      24 oktober 2013 om 21:09

      PoE, power over ethernet, heeft niet echt wat te maken met Wi-Fi. Het gaat niet om de voeding. maar om de draadloze klant bij 802.11ac

      Wat wel belangrijk is en waar niet op ingegaan wordt in het artikel, is dat met deze snelle basisstations, dat de achterliggende vaste infrastructuur de juiste capaciteit moet kunnen verwerken als er draadloos 1 Gbit/s gebruikt wordt. Daarnaast het zal bij draadloos meestal gaan om meer basisstations, dus een nieuwe dimensionering van een bestaande LAN infrastructuur is noodzaak.

      Login om te reageren
    2. Ewoud D. schreef:
      24 oktober 2013 om 21:56

      @Maarten

      Dus nog steeds geen draadloos stroom?

      Ben ik nog gebonden aan een kabeltje omdat accu een beperkte capaciteit heeft.

      Login om te reageren
    3. Maarten Oberman schreef:
      26 oktober 2013 om 21:52

      @Erik

      tegen de tijd dat er supergeleiding bij kamertemperatuur is, moeten we je opmerking nog maar eens opgraven 🙂

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs