Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra

Spoelstra spreekt: Te weinig zwarte pieten in ICT

06 november 2013 - 08:39OpinieCarrière
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Voor je boos gaat worden, ik wil niet de discussie van wel of geen zwarte piet overdoen. Voorheen was ik een groot voorstander van zwarte piet. Totdat ik vorige week op de radio een voorstander van zwarte piet letterlijk hoorde zeggen: ‘Waarom laten die tegenstanders van zwarte piet ons niet met rust, wij laten hun moskeeën toch ook met rust?’ Dus nu ben ik tegen.

Het is ook nutteloos om de discussie elk jaar weer te voeren, want met één Sinterklaasjournaal kun je er van af zijn. Diewertje Blok hoeft alleen maar te zeggen: ‘Er is grote paniek onder de pieten op de boot van Sinterklaas want de schmink is op!’ En je bent van de hele discussie af.

Allochtonen in ict

Overigens gaat deze column ook niet over het feit dat er te weinig allochtonen in de ict zitten. Dat is wel zo, maar allochtonen zijn natuurlijk geen zwarte pieten. Zwarte piet is namelijk geen allochtoon maar gewoon een buitenlander. Met te weinig zwarte pieten bedoel ik ook niet te weinig knechten. Zwarte piet is namelijk ook geen knecht, want anders was hij wel een vrouw geweest.

Met te weinig zwarte pieten in de ict bedoel ik deskundige mensen die voor een paar pepernoten vrolijk hun werk doen. Die langs komen op de datum die we hebben afgesproken. Die ook weer op de afgesproken datum vertrokken zijn en niet veel langer bezig zijn dan vooraf aangegeven. Die niet komen aanzetten met cadeautjes die mooi verpakt zijn. Dat als je ze uitpakt er iets in zit waar je helemaal niet om hebt gevraagd en blijkt er ook nog eens een jarenlang onderhoudscontract aan vast te zitten.

Zoals afgesproken

Nee, alleen die cadeautjes die op het verlanglijstje staan, worden gebracht. En op 6 december zijn de pieten, zoals afgesproken, weer vertrokken. Daar kunnen we in de ict nog iets van leren. Wie de schoen past…, die zette hem.

Jacob Spoelstra is columnist en stand-up comedian. Voor meer informatie kijk op www.jacobspoelstra.nl.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Apple in de mode

    Jacob Spoelstra
    OpinieCarrière

    Spoelstra spreekt: Zelfvertrouwen ICT’er omlaag

    Jacob Spoelstra
    OpinieGovernance & Privacy

    Spoelstra spreekt: Bezuinigen? Meer ICT-budget!

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Duim op voor nieuwe iPhone

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Vraag gebruikers nooit om mening

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Het einde van de PC-evolutie

    12 reacties op “Spoelstra spreekt: Te weinig zwarte pieten in ICT”

    Nieuwere reacties »
    1. G.J. schreef:
      6 november 2013 om 12:20

      Beste Jacob,

      Als ik je goed begrijp breek je hier een lans voor het uitbesteden van werk aan laag betaalde buitenlanders? Vervolgens verlang je blijkbaar ook nog van die laag betaalde buitenlanders dat ze op tijd en vakkundig het werk afleveren……
      Ten minste dat kun je afleiden uit je stelling dat er te weinig zwarte pieten in de ict zijn (en zwarte pieten zijn geen allochtonen maar buitenlanders, toch?)
      Nou, bedankt voor dit stukje, ik vond het verhelderend te weten hoe jij over deze materie denkt. Verder ben ik zeer benieuwd naar de reacties.

      Login om te reageren
    2. Maarten Oberman schreef:
      6 november 2013 om 12:22

      Dit is dan wel de betere pepernoot van je!

      Login om te reageren
    3. Danny Zeegers schreef:
      6 november 2013 om 12:33

      Als zaakvoerder van een booming cloud bedrijf ga ik volledig mee. Het heeft niets met de omhulsel van de persoon (kleur,geaardheid, geloof zelfs terzijde latend) te maken dan wel met de spirit. Ideale zwarte pIeTen denken in belang van hun klant. Ze kunnen in een zo kort mogelijke tijd de noden van de klant begrijpen en hiertegenover werk zetten dat binnen de deadline gehaald wordt en dat voor de eindklant IeTs opbrengt. Dan zal deze reklame maken en zorgen dat sinterklaas zijn pIeTen kan betalen. Coaching is a way life zou ik zeggen. Gelukkig lopen in mijn bedrijf vershillende zwarte pIeTen. Ze mogen hun schoen ook volgend jaar zetten…..

      Login om te reageren
    4. Kitty schreef:
      6 november 2013 om 12:39

      Eigenlijk moeten er meer vrouwen in de ICT werken.

      Login om te reageren
    5. Allesbasje schreef:
      6 november 2013 om 12:54

      Het enige wat ik van zwarte piet kreeg was pepernoten waarvan de kwaliteit ook niet altijd even goed was. Verder zijn zwarte pieten chaotisch, zijn ze altijd de belangrijkste dingen kwijt en altijd te laat. De kadootjes komen volgens mij van Sinterklaas. Mijn kinderen krijgen overigens lang niet alle kadootjes waar ze om gevraagd hebben. Waarschijnijk is Sinterklaas vroeger accountmanager geweest.
      Volgens mij zijn er in de ICT meer dan genoeg zwarte pieten (geschminkte dus..)

      Login om te reageren
    6. NumoQuest schreef:
      6 november 2013 om 13:15

      Het is zo jammer, om even in de trant van Danny hier mee te gaan…. dat het nog steeds zo is dat IT als materie, de wetmatigheden en hoe je er mee om dient te gaan, nog steeds niet in het eerste hoofdstuk staat van elke IT cursus die je maar verzinnen kunt.

      Had dat er namelijk in gestaan, dan had je nu dus deze stelling niet gehad en had elke IT en Non IT professional helemaal geweten en begrepen waar het nu echt om draait.

      Maar tja, ik ben geen zwarte piet, doe er wel gezellig aan mee, mijn kleine van negen ook nog gezellig, ze gelooft er wel niet in maar vind het zo beregezellig….

      Mochten er nou nog wat topmanagers en CEO’s deze column mee lezen, dan leest u over de metafoor van de wetmatigheid die vooral in IT op gaat.

      ‘If you pay with peanuts, you’ll get monkeys’.

      Ik hoop dat u begrijpt wat de waarde van een monkey is die u zo graag voor een paar nootjes of een banaantje in huis wil halen. Dat gaat namelijk ook op voor meer dan 85% van alle HR en recruitment professionals. Goed gebekte aapjes die er niets van begrijpen maar u als CEO of Non IT manager ten dienste denken te kunnen staan.

      Misschien dat de zin en rede eens door gaat dringen in boardroom en aan de MT tafel hoe groot uw schade en verlies uiteindelijk is.

      Iets wat je met IT juist zou moeten willen voorkomen. Maar tja, u kent die wetmatigheden niet, en ik hoef die rekeningen te betalen. Zo eenvoudig is het dan ook wel weer.

      Happy Hunting….

      Login om te reageren
    7. annoluke schreef:
      6 november 2013 om 15:06

      Beste Jacob, ga zo door. Ik geniet van je artikelen. Zwarte piet (zonder “golden earrings”).

      Login om te reageren
    8. Ewoud D. schreef:
      6 november 2013 om 21:49

      *zucht*

      Is er al iemand die vindt dat Pipo de clown ook niet meer kan omdat die mis-schiet-indiaan stigmatiserend is?

      Login om te reageren
    9. Maarten Oberman schreef:
      6 november 2013 om 23:04

      @Ewout,

      misschien Willem Tell er ook bij betrekken:

      werd ook onderdrukt,
      was misschien wel een terrorist en
      hij had zeker ook al een pijl en boog

      net zo als die indiaan die je noemt….

      en dat was al in het pre-ICT internetloze tijdperk.

      Login om te reageren
    10. Johan Duinkerken schreef:
      7 november 2013 om 07:45

      Had toch echt wel de indruk dat het ‘zwarte pieten’ een veelgebruikt ritueel was na het opleveren van weer een mislukt IT project.

      Overigens zijn de originele zwarte pieten van Sinterklaas van origine vrijgekochte kindslaven die van de beste man scholing en andere hulp kregen en uit dankbaarheid hem hielpen. En dat in de tijd dat een zwarte slaaf thuis als een soort dure sportwagen gelde omdat ze immers niet als mensen maar als werkeenheden (FTE?) beschouwd werden.
      Dankzij de vooroordelen destijds is die boodschap helaas op de achtergrond verdrongen voor een beeld waar men nu nog moeite mee heeft. Dan is het ook belangrijk om juist de originele duiding toe te passen die tot de dag op vandaag de tand des tijds kan doorstaan.

      Wat IT geldt is het dan eigenlijk ook hetzelfde. Minder opgeklopte lucht en vooroordelen misbruiken om eigen agenda’s te dienen.

      Login om te reageren
    Nieuwere reacties »

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs