Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Vrouw notitieblok onderzoek vragenlijst

‘Infrastructuur bedrijf niet klaar voor toekomst’

18 juni 2014 - 08:593 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurColt
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Ruim de helft (59 procent) van Nederlandse bedrijven meent dat de infrastructuur momenteel niet gereed is voor de toekomst. Dit blijkt uit een enquête van Colt Technology Services onder 852 Europese ict-besluitvormers. Dit percentage ligt boven het Europese gemiddelde van 51 procent. Toch is er voor het Nederlandse bedrijfsleven wel hoop, want 88 procent beschikt wel over een strategie die tot vernieuwing moet leiden.

Nederlandse bedrijven blijken dus beter voorbereid te zijn dan organisaties in andere landen in Europa. Slechts 12 procent van de bedrijven uit Nederland geeft aan niet over een strategie te beschikken en dat is beduidend lager dan het Europees gemiddelde van 20 procent. In Italië moeten met 26 procent de meeste organisaties het zonder een strategie doen.

Een kwart van alle Nederlandse bedrijven is van mening dat hun huidige infrastructuur wel klaar is voor de toekomst. Zij vinden hem schaalbaar genoeg om de komende twee jaar ondersteuning te bieden voor de complexiteit van en pieken en dalen in de vraag. Het Europese gemiddelde ligt op 26 procent.

Technologische tekorten

73 procent van alle Nederlandse bedrijven heeft te maken met een technologische kloof. Het Europese gemiddelde ligt op 72 procent. Met 77 procent heeft de grootzakelijke markt meer te kampen met dit tekort vergeleken met 70 procent van het mkb. 23 procent van bedrijven in Nederland zegt dat de voornaamste technologische tekorten binnen hun organisatie te maken hebben met wet- en regelgeving, en scoort daarmee het hoogste in Europa. Het Europese gemiddelde bedraagt namelijk 17 procent en het Verenigd Koninkrijk scoort het laagst met 10 procent.

Nederlandse bedrijven zien het realiseren van een hoog niveau van klantentevredenheid (65 procent), winstgevendheid (63 procent) en marktaandeel (50 procent) als de drie belangrijkste criteria voor het afmeten van hun bedrijfsprestaties en zakelijke succes. Deze cruciale aspecten zullen aanzienlijk onder druk komen te staan als er niets aan het technologisch tekort wordt gedaan.

Model gebaseerd op services

De onderzoeksresultaten geven aan dat bedrijven vereenvoudiging en automatisering als de beste aanpak zien om hun bedrijfsinfrastructuur gereed te maken voor de toekomst. 60 procent van de Europese respondenten streeft naar een eenvoudigere infrastructuur. Het gebruik van een op services gebaseerd model zal de komende twee jaar waarschijnlijk toenemen. Infrastructure as a service, software as a service en datacenter-colocatie zullen naar verwachting een groei doormaken van respectievelijk 52 procent, 55 procent en 33 procent.

De resultaten wijzen daarnaast op een neiging tot consolidatie van leveranciers en strategische partners. 63 procent van de respondenten zegt voordelen te zien in een model dat op één leverancier is gebaseerd en in een breed scala aan ict-services en infrastructuuropties voorziet.

Meer over

NetwerkbeheerNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Opgerolde online-drugsmarkt gebruikte Nederlandse infrastructuur

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    12 reacties op “‘Infrastructuur bedrijf niet klaar voor toekomst’”

    « Oudere reacties
    1. Henri Koppen schreef:
      20 juni 2014 om 12:16

      Jack, thanks, Cloud (als synoniem voor internet) wordt gedragen door de infrastructuur van coax en koperdraadjes en telefoonpalen, routers, internet service providers, wijk centrales, back-bones, switches, internet exchanges, protocollen en DNS servers, IP (4) adressen, ijzeren servers met hypervisors en fabric OS-sen en weet ik wat nog meer. Mind blowing als we beseffen dat het vooralsnog vrij veerkrachtig is en doorgaans gewoon (snel) werkt. Net als stroom uit de muur en water uit de kraan.

      Hoe sterk is deze infrastructuur als je dit afzet tegen ketting reactie verstoringen, cyber aanvallen, luistervinken en regulerende elkaar niet vertrouwende overheden?

      Stel dat een virus de hoofd dns routers infiltreert en dagenlang plat legt?

      Zo verwacht ik binnen vijf a tien jaar een nieuw internet die niet per-se IP hanteert of DNS servers die vanaf de grond af gebouwd is om de bedreigingen het hoofd te bieden…

      @Maarten, “infrastructuur optimistisch gezien 8 jaar mee”, da’s wel kort door de bocht als je de stroomkabels, internet kabels, koperlijntjes et cetera meeneemt.

      Maar goed, waar wil ik nu naar toe?

      Infrastructuur is belangrijker dan ooit, maar moet je los zien van je IT. Het is een fundament waarop je bouwt net zoals we dat op onze stroomvoorziening doen, water toevoer en riolering afvoer. Belangrijke zaken die beheer vergen, maar waar je verder niet mee bezig wilt zijn en altijd door een leverancier beheerd worden.

      Dan blijft er over WAT je met de infrastructuur doet.

      Al mijn eerder genoemde infrastructuur lijkt me niet de zorg van het bedrijfsleven als afnemer. Als ik kijk naar de toekomst zou je niet moeten investeren in eigen infrastructuur en deze juist zo generiek mogelijk houden.

      Door holistisch te kijken naar je bedrijf kun je best een beetje toekomstbestendigheid inbakken. Flexibel werken, groeien maar ook krimpen, inhaken op betere manieren om dingen te verplaatsen of dat nu producten en pakketjes zijn of het aanbieden van diensten. Realiseren van zelfbediening voor schaalgrootte, standaardiseren waar het relevant is, specialiseren waar het toegevoegde waarde heeft.

      Men zegt dat flexwerken de toekomst heeft, maar freelancen heeft dit misschien niet. Als flexwerken de norm wordt zullen tarieven dalen voor niet specialistisch werk. Men krijgt wel een flexibele schil, maar kan dit niet handhaven als de tarieven te hoog zijn. Onzekerheid zal dus ook een vast aspect worden van ons dagelijks leven net als eenverdieners de uitzondering zijn.

      Flexibel zijn en kunnen mee ademen met groei en krimp en een sterke focus op klant-adoptie en tevredenheid zijn in mijn ogen de eigenschappen om te overleven in een wereld die steeds transparanter en kleiner wordt.

      Maar nu weer genoeg filosofisch geleuter, Jack maakt dat in mij wakker 🙂

      Login om te reageren
    2. Maarten Oberman schreef:
      20 juni 2014 om 15:55

      @Henri
      Het gaat natuurlijk om de actieve infrastructuur. Daarmee kan je op termijn ook domme kabels slimmer maken 🙂

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs