Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Het belang van de digitale infrastructuur

Stijn Grove
13 augustus 2014 - 19:30OpinieCloud & Infrastructuur
Stijn Grove
Stijn Grove

De wereld is nog steeds in crisis, maar binnen de it groeit alles flink hard door. Elke dag zien we de verschuiving naar meer en meer internet in ons leven.

Meer opslag van gegevens in de cloud, meer en krachtiger ‘devices’ die grote hoeveelheden data vragen en verwerken, meer en snellere vaste en mobiele verbindingen met internet – waar je ook bent. Dit alles wordt mede mogelijk gemaakt door onze digitale infrastructuur, de onderliggende basis.

Flink verwend

Nu zijn wij in Nederland in dat opzicht flink verwend. Wij lopen voorop op het gebied van internet-exchanges, netwerken, hostingpartijen en datacenters. Van de 195 internationaal erkende onafhankelijke staten staan we bijna altijd in de top vijf op het gebied van digitale infrastructuur. Dit is zo gegroeid door onze open cultuur, handige ligging en gezonde- en creatieve handelsgeest.

Die digitale infrastructuur staat echter niet bij iedereen even duidelijk op het netvlies als datgene dat de it-vooruitgang faciliteert. Ook het enorme belang dat gemoeid is met deze infrastructuur wordt vaak onderschat. Zonder digitale infrastructuur ligt Nederland simpelweg plat. Daarnaast is inmiddels dit netwerk uitgegroeid tot een hele industrie die een groot economisch belang vertegenwoordigt.

Samenwerken
Deze sterke positie vereist grotere scherpte en professionaliteit – zowel van de sector zelf als van de overheid. De onduidelijkheden en misvattingen over de wet- en regelgeving bijvoorbeeld moeten in overleg worden opgelost. Regels zijn prima, als ze maar hout snijden en de samenleving èn sector sterker maken. Niet alleen maar vanuit een drang tot regulering.

Diezelfde open cultuur waarmee we onze koppositie in de wereld hebben bereikt, hebben we nodig om er samen, als professionals en wetgevers, uit te komen en goed verder te kunnen groeien.
De digitale infrastructuur is de groeibriljant voor de toekomst en faciliteert ook nog eens een veel grotere en bredere online industrie, die nog voor veel meer groei gaat zorgen als we de juiste acties ondernemen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    2 reacties op “Het belang van de digitale infrastructuur”

    1. Ewoud D. schreef:
      14 augustus 2014 om 16:00

      @Stijn
      Bij een online economie is de infrastructuur inderdaad belangrijk, vraag is echter wel wie daarvan de eigenaar is. Als deze in handen is van buitenlandse bedrijven is roepen dat we een prima vestigingsklimaat zoiets als een koketteren met belastingvoordelen voor buitenlanders terwijl je eigen volk afperst.

      Betreffende de regulering gebeurt dat – kijkend naar TTIP verdrag – dus niet publiekelijk en transparant. In 2001 waren kwetsbaarheden van Internet (KWINT rapport) al bekend maar werden ze niet opgelost doordat politieke idioten geloofden in zelfregulering. Safe Harbour bleek uiteindelijk echter een piratennest, compleet met kapersbrieven om bedrijfspionage te legaliseren.

      Dat digitalisering ons gemak brengt zal ik niet ontkennen maar we betalen er wel een prijs voor, bijvoorbeeld door het opgeven van onze privacy. Dus welke acties moeten we volgens jou ondernemen?

      Want ondertussen blijft ‘peperbus’ van de VVD nog steeds roepen dat Big Data ons welvaart gaat brengen maar liegen met statistiek is natuurlijk de ‘gezonde- en creatieve handelsgeest’ waarover je het hebt.

      Login om te reageren
    2. kj schreef:
      14 augustus 2014 om 18:08

      @Ewout
      Allemaal waar wat je zegt, maar je zou toch eens een keer op vakantie moeten gaan.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland sluit zich aan bij Pax Silica

    Eurofiber
    Cloud & Infrastructuur

    Gluren achter de deuren van een digitale vesting

    geld
    Software & Development

    Investeerder Main haalt recordbedrag op: 5,25 miljard voor ai-enterprise software

    Cloud & Infrastructuur

    Nextcloud Summit bewijst dat migratie naar soevereine cloud volop plaatsvindt

    Data & AI

    Kort: Ai-cloud­spe­lers dagen hy­pers­ca­lers uit, Nearfield haalt re­cord­be­drag op (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: Hack beïnvloedt omzet binnen 24 uur, Oranje-kijkers massaal online (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs