Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Samenwerken

Security-giganten bestrijden samen cybercrime

15 september 2014 - 13:04ActueelCloud & InfrastructuurFortinetIntelMcAfeePalo Alto NetworksSymantec
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Securitybedrijven Fortinet, McAfee, onderdeel van Intel Security, Palo Alto Networks en Symantec hebben de Cyber Threat Alliance (CTA) opgericht. Het doel van deze alliantie is om binnen de sector te zorgen voor een betere coördinatie van de inspanningen tegen cybercriminaliteit, door nauwe samenwerking en het uitwisselen van informatie over dreigingen en over aanwijzingen dat organisaties zijn gecompromitteerd. Andere organisaties zijn uitgenodigd om toe te treden tot deze alliantie.

Naast het ontwikkelen van de alliantiestructuur en de bijbehorende statuten, zullen de oprichters Fortinet, McAfee, Palo Alto Networks en Symantec middelen inzetten om vast te stellen hoe informatie over dreigingen het beste kan worden uitgewisseld. Zo wordt de samenwerking tussen de leden van de alliantie versterkt en kunnen ze gezamenlijk vooruitgang boeken in de strijd tegen geavanceerde cybertegenstanders.

Betere samenwerking

‘We zijn steeds afhankelijker van internet, waardoor we ook kwetsbaarder zijn voor aanvallen die steeds vaker voorkomen en steeds geavanceerder worden’, zegt Gert-Jan Schenk, president EMEA & Canada van McAfee. ‘We moeten deze agressieve aanvallen niet alleen aanpakken met innovatieve technologie en expertise, maar ook door een betere samenwerking binnen de industrie. Zo kunnen we zorgen voor een zo sterk mogelijke verdediging.’

‘Met het oprichten van deze alliantie beschikken we nu over een structuur waarbinnen we elkaar kunnen voorzien van informatie over complexe, meerdimensionale aanvallen’, vervolgt Schenk. ‘Dit gaat dus veel verder dan het simpelweg uitwisselen van informatie over nieuwe malwarevarianten. Omdat er nog altijd geen goede wetgeving is die deze uitwisseling van dreigingsinformatie regelt, moet de industrie hierin zelf het voortouw nemen. Dat maakt de oprichting van deze alliantie een belangrijke mijlpaal in het aanpakken van de cyberdreigingen van vandaag en morgen.’

InfoSecurity

Ook geïnteresseerd in de bestrijding van cybercrime? Kom dan op 29 en 30 oktober 2014 gratis naar de InfoSecurity in de Jaarbeurs in Utrecht. Voor meer informatie en inschrijven ga ja naar http://www.infosecurity.nl.

Meer over

Cybercrime

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    OpinieSecurity & Awareness

    Internet of Everything staat met securitymodel

    Sander Nieuwenhuis
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Securitykeurmerk voorkomt knappen privacybubbel

    Amerikaanse vlag
    ActueelOverheid

    Nederland en VS: 1,3 miljoen in cybersecurity

    Computable.nl
    InfopaginaSecurity & Awareness

    ‘Security kan nog alle kanten opgaan’

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groei securitymarkt lager dan verwacht

    Computable.nl
    OpinieSecurity & Awareness

    Security is zo goed als degene die het beheert

    Eén reactie op “Security-giganten bestrijden samen cybercrime”

    1. Johan Duinkerken schreef:
      16 september 2014 om 08:00

      En dus is er weer een instantie geboren die kan lobbyen voor wetgeving die bedrijven beschermt maar mogelijk ook strijdig kan zijn met de belangen van de burgers.
      Zo wordt stapje voor stapje het internet steeds restrictiever onder het mom van ‘beschermen voor …’.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs