Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Google-datacenter Eemshaven

Google houdt eerste datacenter Eemshaven aan

25 september 2014 - 09:24ActueelCloud & InfrastructuurGoogle
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Het nieuwe mega-datacenter dat Google in de Groningse Eemshaven gaat bouwen wordt een aanvulling op de eerder gehuurde datacenter-faciliteit die het bedrijf daar ook al heeft. Beide datacenters worden operationeel naast elkaar. Het nieuwe datacenter wordt gebouwd op een terrein van meer dan veertig voetbalvelden groot. Het moet ruimte bieden aan vele tienduizenden servers die het internetbedrijf nodig heeft om zijn diensten goed uit te kunnen voeren.

‘Het nieuwe Nederlandse datacenter zal gebruikmaken van de laatste stand der techniek op het gebied van koeling en energiebeheer’, meent William Echikson, hoofd Data Centre Community Relations bij Google. ‘Er zal gebruik worden gemaakt van vrije koeling. Dit houdt in dat de servers worden gekoeld met behulp van natuurlijke bronnen, zoals frisse buitenlucht en ‘grijs water’ (afvalwater). Onze datacenters verbruiken hierdoor 50 procent minder energie dan het gemiddelde datacenter.’

Uitbreidingsplannen elders

Het datacenter in de Eemshaven wordt de vierde ‘hyperefficiënte’ faciliteit van Google in Europa. Omdat de vraag naar internetdiensten onverminderd aanhoudt, houdt de komst van het nieuwe datacenter geen beperkingen in voor uitbreidingsplannen elders. ‘We gaan onverminderd door met het uitbreiden van datacenters, bijvoorbeeld in Dublin, het Finse Hamina en het Belgische St. Ghislain’, vervolgt Echikson. ‘Bovendien blijft onze bestaande (gehuurde) datacenterfaciliteit in de Eemshaven operationeel.’

Sinds de bouw van het eerste Europese datacenter in 2007 is Google op zoek gegaan naar interessante gebieden, die beschikken over alle voorzieningen die nodig zijn voor de ondersteuning van grote datacenters. Denk bijvoorbeeld aan de beschikbaarheid van grond en personeel en een ruime keuze aan voorzieningen, zoals toegang tot hernieuwbare energie.

Directe verbindingen

‘Het is veel efficiënter om een paar grote datacenters te bouwen dan een hele hoop kleine faciliteiten’, aldus Echikson. ‘In de Eemshaven hebben wij een geweldige locatie en gemeenschap gevonden. Bovendien is er een directe verbinding naar twee grote Europese internetknooppunten, Londen en Amsterdam. Alle omstandigheden die nodig zijn om het groeiende internet van een goede ondersteuning te voorzien, zijn hier aanwezig.’

Google is gevraagd naar de inhoud van gemaakte energieafspraken en belastingafspraken met de Nederlandse overheid. Het bedrijf doet hierover geen uitspraken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Google-datacenter Eemshaven
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google bouwt mega-datacenter in Groningen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Ook Apple wil mega-datacenter in Nederland’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google wil datacenter Eemshaven verdubbelen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Groningen krijgt Europees datacenter Google

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Schimmige grondaankoop voor Google-datacenter

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google bereidt al derde datacenter Eemshaven voor

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs