Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Investeerders steken tien miljoen in Catawiki

25 september 2014 - 08:39ActueelCloud & InfrastructuurCatawikiFacebookRuby
Rik Sanders
Rik Sanders

De Nederlandse veilingsite en verzamelaarsplatform Catawiki uit Assen krijgt opnieuw groeikapitaal. Ditmaal stapt een groep investeerders, aangevoerd door de Amerikaanse investeringsmaatschappij Accel Partner, in met tien miljoen euro. De investering in Catawiki is de eerste van Facebook-investeerder Accel Partners in een Nederlands bedrijf. Met het extra kapitaal wil Catawiki – actief in Nederland, België, Duitsland en Frankrijk – verder uitbreiden in Europa, het aantal veilingcategorieën vergroten en het marketingteam versterken.

De Nederlanders Arthur Kosten, voormalige marketingdirecteur van Booking.com, en media- en internetondernemer Willem Sijtfhoff nemen ook deel aan deze ronde, evenals de in Berlijn gevestigde investeerder Project A Ventures. Accel Partners investeerde als eerste een groot bedrag (honderd miljoen euro) in Facebook en is een grote investeerder in bedrijven als Spotify en Dropbox.

In 2010 staken de Noordelijke Ontwikkelingsmaatschappij (NOM) en Peak (een investeringsfonds in internetbedrijven dat de TechnoPartner-regeling van het ministerie van Economische Zaken uitvoert) ook al geld in Catawiki. Daarmee kon het bedrijf extra programmeurs aannemen om de verzamelaarssite uit te bouwen met onder andere een veilingdeel. Ook breidde Catawiki uit naar een aantal andere landen. Zowel de NOM als Peak blijft overigens aan als investeerder in het bedrijf.

Veilingmeesters

Catawiki is in september 2008 opgericht door René Schoenmakers en Marco Jansen. Het bedrijf, gevestigd in Assen en Amsterdam, telt inmiddels circa zeventig werknemers, waaronder zo’n veertig veilingmeesters. Catawiki ging, met als basis internetontwikkeltaal Ruby on Rails, van start als online-wikicatalogus..

In eerste instantie richtte de website zich op de Nederlandstalige stripliefhebbers. Zij konden de site gebruiken om informatie over stripuitgaven op te vragen, maar ook om hun eigen verzameling in kaart te brengen en spullen te verkopen. Naderhand werd het verzameldomein uitgebreid met onder andere postzegels, munten, boeken, muziek, modeltreinen, oldtimers, bijzondere wijn, sieraden en kunst.

Inkomsten genereert Catawiki onder meer door het faciliteren van webwinkeltjes van leden en het organiseren van veilingen. Die laatste activiteit is inmiddels de hoofdactiviteit geworden. De veilingsite Catawiki zegt drie miljoen unieke bezoekers per maand te hebben en biedt wekelijkse veilingen in 35 categorieën.

Meer over

Ruby (on Rails)

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Broos van Erp
    Carrière

    Genomineerden Broos van Erp Prijs zijn bekend

    Veiling
    Cloud & Infrastructuur

    Veilingsite Catawiki haalt 150 miljoen op

    Cloud & Infrastructuur

    Testers gezocht voor digitaal platform strips

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs