Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Comsol verbetert Multiphysics in versie 5.0

07 november 2014 - 10:39ActueelCloud & InfrastructuurComsol
externe partij
externe partij

Met de release van Multiphysics 5.0 zegt Comsol de wereld van simulaties blijvend veranderd te hebben. Naast de uitbreiding van de bestaande modules en de algemene functionaliteiten, zijn er drie nieuwe producten toegevoegd. Het hoogtepunt van deze release is de gloednieuwe Application Builder.

De Application Builder betekent een enorme stimulans voor een ontwerpproces: het stelt de ontwerpers in staat om hun Comsol Multiphysics-modellen te verpakken in gemakkelijk te bedienen applicaties. Het is beschikbaar voor de Windows-versie van Multiphysics 5.0 en bevat alles wat men nodig heeft om een applicatie te bouwen en te gebruiken. Het maakt de expertise van de specialisten uit de R&D beschikbaar voor een veel grotere groep mensen. De kracht van simulaties wordt in handen gelegd van diegenen die het ontwerp en de fabricage van producten doen, ze krijgen applicaties ter beschikking voor diverse disciplines. Dit is revolutionair, zegt Comsol. 

Comsol Multiphysics 5.0 bevat daarnaast nog drie nieuwe producten. De Ray Optics Module kan goed worden gebruikt binnen terreinen als bouwfysica, zonne-energie, enzovoorts. Het is een stuk gereedschap dat elektromagnetische straling met golflengtes, aanzienlijk kleiner dan zelfs de kleinste details in de constructies, goed kan berekenen. De Design Module omvat een set handige uitbreidingen voor de cad-methodes in de Comsol-software. Het zijn functies zoals loft, afrondingen, afschuining, middelvlak bepaling en ‘dikte aanbrengen'(van 2D naar 3D). Tenslotte is er de LiveLink for Revit. Dit maakt het mogelijk om informatie uit software voor het ontwerp van gebouwen op te halen, waardoor multifysische simulaties beschikbaar komen voor de architect.

Versie 5.0 bevat tot slot een groot aantal uitbreidingen aan de al bestaande functionaliteit. Deze uitbreidingen vindt men vrijwel overal, met name in de 25 specifieke modules voor de fysica, zoals elektriciteit, mechanische analyses, vloeistofmechanica en chemische reactiekinetiek.

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Vrouwe Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt bakzeil bij Haagse rechter om Rijkswaterstaat

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs