Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Chinees investeert in Nederlandse start-ups

09 februari 2015 - 11:45ActueelSoftware & Development
Rik Sanders
Rik Sanders

De Chinese investeerder Yu investeert zeshonderdduizend euro in de Nederlandse start-up Manus Machina, die robothandschoenen ontwikkelt. Yu was aanwezig tijdens de tweede editie van Startupbootcamp HighTechXL, waar hightech-startups op de High Tech Campus Eindhoven presentaties gaven aan potentiële investeerders. Naast de investering in Manus Machina kondigde Yu aan nog 450.000 euro te steken in de Nederlandse start-up Avular, een bouwer van industriële drones, inclusief informatie- en onderhoudssysteem.

Gebruikers die de robothandschoen van Manus Machine aantrekken kunnen hun handbewegingen hiermee laten volgen, waarbij de informatie digitaal wordt opgeslagen. Met die gegevens kunnen onder andere de ervaringen in virtual reality natuurlijker worden nagebootst. 

Avular is een start-up die zich richt op uas (unmanned aerial systems; onbemande vliegtuigjes = drones). Dit soort systemen worden uitgerust met sensoren en data-opslagsoftware en kunnen bijvoorbeeld worden ingezet bij landbouw- en fabrieksinspecties. 

Op de  tweede editie van Startupbootcamp HighTechXL haalde ook Star Engines een investeerder binnen: Frans van Gils. Hij verstrekt twee miljoen euro aan dit bedrijf voor onder andere de verdere ontwikkeling van het Star Portable Charging System, een draagbare batterijlader voor elektrische voertuigen, die je – net als een jerrycan – eenvoudig kunt meenemen. Daarmee kun je de batterij tijdens de reis opladen. Hiermee zal elektrisch rijden nog populairder worden.

Computable zoekt start-ups

Voor de Computable Awards 2015 gaat Computable op zoek naar de beste start-up in ict van het jaar. In Nederland gevestigde ict-start-ups die na 2010 zijn opgericht, komen in aanmerking voor deze award. Klik hier om voor deze categorie een start-up aan te melden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Chinees steekt half miljoen in start-up ULU

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Vastgoedbelegger start fonds voor ICT-start-ups

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs