Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Branche blij met fraude-meldpunt politie-inkoop

03 juli 2015 - 13:52ActueelSecurity & AwarenessNLdigital
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Branchevereniging Nederland ICT juicht de oprichting van een meldpunt voor misstanden bij aanbestedingen van de politie toe. Minister Van der Steur van Veiligheid en Justitie opende 1 mei 2015 het meldpunt waar bedrijven klachten kunnen indienen over mogelijke misstanden of integriteitsschendingen bij aanbestedingen en inkoop van de Nationale Politie.

De brancheorganisatie mengt zich volop in het gesprek waarbij de integriteit van leveranciers ter discussie staat en steunt het initiatief. ‘We brengen dit onderwerp graag onder de aandacht, omdat integriteit ook voor Nederland ICT van belang is’, schrijft de branchevereniging op zijn website.

Het meldpunt is bedoeld voor partijen die zich niet vrij voelen om zich te melden bij de Nationale Politie zelf. Het meldpunt is er ook voor bedrijven die mogelijke misstanden al hebben gemeld bij de Nationale Politie, maar niet tevreden zijn over de manier waarop de melding wordt behandeld. Meldingen worden behandeld door een tijdelijke commissie die speciaal voor het meldpunt in het leven is geroepen. De commissie bestaat uit André de Jong (voorzitter) en Huib van Romburgh. Het meldpunt is in eerste instantie voor een jaar geopend (1 mei 2015 tot 1 mei 2016).

Bij een melding adviseert de commissie binnen enkele weken aan de minister wat er zou moeten gebeuren. Dat gebeurt na een gesprek met de melder. Waar nodig verzamelt de commissie aanvullende informatie over een melding. Volgens de brancheorganisatie werkt de commissie onafhankelijk van het ministerie van Veiligheid en Justitie.

‘De commissie is laagdrempelig. Bedrijven kunnen ook contact opnemen als niet zeker is of er sprake is van een integriteitsschending. Alle meldingen worden vertrouwelijk behandeld. Meldingen kunnen ook anoniem worden gedaan. ‘Ook brancheverenigingen kunnen meldingen doen voor of namens hun leden.

Vierde meldpunt

Volgens accountant.nl is dit het vierde punt voor meldingen van mogelijke integriteitsschendingen. Die konden al worden gedaan bij de afdeling Veiligheid, Integriteit en Klachten (VIK) van de politie, dat direct aan de korpsleiding rapporteert. Daarnaast is er een meldpunt voor medewerkers: het Landelijk Meldpunt Misstanden, dat rechtstreeks onder de korpschef is gepositioneerd. Ook kunnen medewerkers zich wenden tot de Onderzoeksraad Integriteit Overheid.

Aanbestedingen bij de politie liggen onder vuur doordat er eerder zou zijn gesjoemeld bij de aanschaf van auto’s en portofoons. Brancheorganisatie Nederland ICT meldt zich sinds de berichten rondom ongepast gedrag bij aanbestedingen van Ordina​ volop in het debat over integriteit bij aanbestedingen. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Aandeelhouders voelen cyberaanvallen, financiële experts kennen Europese AI Act niet (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Pro-Russische hackers belagen Nederlandse overheden

    OpinieSecurity & Awareness

    Dit zijn de cyberdreigingen (en de vijanden) rondom de Navo-top

    ActueelSecurity & Awareness

    2,5 miljoen voor deftech-startup LiveDrop

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: TU/e lanceert nieuw high-tech-onderzoeksinstituut, veel minder cyberincidenten in Nederland (en meer)

    ActueelOverheid

    KPN en Thales bouwen soevereine cloud voor Defensie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs