Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Business is het laatste PC-bastion’

06 augustus 2015 - 14:50OpinieCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over het nog blijvende belang van de pc voor het bedrijfsleven, en vice versa.

De pc-markt heeft het moeilijk, mede door de smartphone. Toch hangen velen nog de ‘wijsheid’ aan dat mobile devices niet voor productie zijn, maar slechts voor consumptie. Inmiddels zijn er praktijkgevallen genoeg die het tegendeel bewijzen: productief zijn kan zeker op smartphones en tablets.

Zoals de aanvankelijk zwakke pc de verdringer was van krachtige workstations en connected terminals, zo gaan mobile devices de pc verder in het nauw brengen. Toch zijn veel workflows en applicaties in het bedrijfsleven nog gericht op de aloude pc; compleet met toetsenbord en muis. De zakelijke markt kan dus wel eens het laatste bastion worden van de aloude pc. Het bedrijfsleven is belangrijk voor de pc én vice versa. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederlandse hightech-sector sluit Japanse deals

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nieuw kantoor Salesforce NL, videobellers in problemen, overheid omarmt ai-agents, 40 mln. voor defensie-tech Keen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google Cloud verzekert klanten: Amerikaanse afkomst belemmert data-soevereiniteit niet

    ActueelCarrière

    Kort: Atos benoemt Benelux-hoofd ai-tak, Eset-rapport, Sioux naar Singapore, Dell vernieuwt AI Factory

    deal overeenkomst partner samenwerking akkoord
    ActueelCarrière

    Bonden akkoord met nieuwe ICK-cao 2025-2026

    4 reacties op “‘Business is het laatste PC-bastion’”

    1. Drahcir R schreef:
      11 augustus 2015 om 06:15

      Business loopt altijd achter op consumenten op IT gebied, omdat ze minder makkelijk veranderen. Zo zullen ze ook steeds minder pc’s gebruiken. Ik zie echter de laptop (die ik nu even pc zal noemen) ook uit mijn huis niet snel verdwijnen. Voor office, foto en video bewerking is het nog steeds het beste apparaat vind ik. Ben benieuwd waar we over tien jaar staan…

      Login om te reageren
    2. Technicus schreef:
      11 augustus 2015 om 06:30

      Probeer eens een boek te tikken op een smartphone of een presentatie te maken op een tablet. Het zal best wel te doen zijn. Je kan ook een taart snijden met een lepel.

      Thuis heb ik trouwens een mechanisch toetsenbord staan en op het werk zit ik op zo’n prul toetsenbord te tikken.

      Login om te reageren
    3. Pa Va Ke schreef:
      11 augustus 2015 om 08:36

      Zoals technicus al aangeeft, het hang er vanaf wat je wil doen met je device.

      Maar ook de prijs speelt een rol. Vanwege mobiliteit heeft mijn hele team een laptop, maar bij de laptop hebben ze op kantoor tevens een docking station met toetsenbord, muis en 2 schermen.
      Hiermee wordt de laptop-werkplek verhoudingsgewijs ineens veel duurder dan de desktop werkplek.

      Als mobiliteit van minder belang is, dan is de keuze voor pc’s dus niet zo vreemd in mijn ogen.

      Login om te reageren
    4. Andre van den berg schreef:
      11 augustus 2015 om 10:16

      Ik werk vanaf het begin met Samrtphone en iPad maar als je veel grafisch ontwerpwerk (lay-outs van prijslijsten en flyers) doet prefereer ik de muis zelfs boven een stylus….Ik gebruik nog steeds laptop (met W10) en desktop PC) 80% van mijn werktijd.
      Smartphones etc, : ideaal voor e-mailen en ”Googelen”….

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs