Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

ABN: Bovengemiddeld veel ICT-overnames in 2016

30 maart 2016 - 21:13ActueelCloud & Infrastructuur
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Sectoreconomen van ABN Amro zien veel interesse in overnames en fusies binnen de ict-sector en verwachten dat het aantal fusies en overnames in 2016 het langjarig gemiddelde van 256 zal overtreffen. Volgens de bank kijken bedrijven naar overnames om schaalgrootte te realiseren. Ook het in huis halen van kennis is een argument voor overnames.

‘Daarnaast lijken bedrijven bereid om meer te investeren’, concluderen de sectoreconomen van de bank. Ze stellen dat onder invloed van de digitale transformatie de bedrijfsinvesteringen in software in 2015 stegen met 5,2 procent. Die stijging komt volgens hen ook door hogere prijzen. ABN Amro verwacht een nieuwe stijging van de investeringen in 2016. Ook deze bereidheid tot investeren stuwt de overnamebereidheid. Voor ict-bedrijven liggen er specifieke kansen in de telecomsector. Naar verwachting sluiten telecomaanbieders in het zakelijke segment vaker partnerships met ict-bedrijven om klanten integrale oplossingen te bieden.

Na een economische groei van 1,9 procent in 2015 verwacht ABN Amro een groei van 1,7 procent in 2016 en een groei van 1,9 procent in 2017. Zo groeit het vertrouwen van technologie, media en telecom (tmt) in de economie. Bovendien bevat de it-markt relatief veel snelgroeiende bedrijven en ook dat zorgt voor aantrekkingskracht. Eén van de groeimarkten is security, concludeert de bank. Het ziet zowel vanuit private equity als strategische investeerders veel interesse in overnames in de ict-sector.

Cloud-en hosting sector

Een snelgroeiend segment in de ict-markt is volgens de bank de cloud- en hosting-branche. ‘In deze markt is sprake van professionalisering. Daarnaast lijken bedrijven bereid om een groter deel van hun gegevens en toepassingen in de cloud op te slaan. We denken dat er met name in deze markt overnames zullen plaatsvinden’, stelt sectoreconoom retail, technologie, media en techniek, Sonny Duijn. Hij vervolgt: ‘Zo integreren binnen de cloudmarkt partijen die opslag, rekenkracht en netwerkcapaciteit beschikbaar stellen bijvoorbeeld met leveranciers van diensten. Het landschap is nu nog erg versnipperd, maar ook hier wint schaalgrootte aan belang om de klant zo goed mogelijk te bedienen.’

Meer over

FusiesHostingOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Groei ICT-overnames zakt in vierde kwartaal in

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Groei Nederlandse ICT-overnames jojoot

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet wil verbod op gevaarlijke ICT-overname

    Computable.nl
    Data & AI

    ABN Amro vervangt relationele database

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    ABN Amro koppelt iDeal aan WhatsApp

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs